اپل احتمالا آیفون پرو مکس را حفظ خواهد کرد و در سال 2024 به سراغ آیفون اولترا خواهد رفت


طبق ادعا مارک گارمنافشاگر کهنه کار بلومبرگ گفت: اپل به دنبال راهی برای افزایش قیمت گران ترین مدل آیفون است. این شرکت به جای تغییر نام آیفون پرو مکس به آیفون اولترا، احتمالا در سال 2024 علاوه بر مدل های پرو و ​​پرو مکس، مدل دیگری با پسوند اولترا عرضه خواهد کرد. این شایعه در حالی منتشر می شود که قبلا گفته شده بود که آیفون اولترا جایگزین آیفون پرو مکس می شود.

به گزارش 9to5Mac، اپل با رونمایی از آیفون اولترا میانگین قیمت گوشی های خود را افزایش خواهد داد. تیم کوکمدیر عامل اپل در کنفرانس مالی اخیر این شرکت گفت که نظرسنجی ها نشان می دهد که مشتریان مایلند برای دریافت بهترین گوشی ممکن هزینه بیشتری بپردازند.

اپل در سال های اخیر به تدریج قیمت قدرتمندترین مدل آیفون را افزایش داده است. اولین جهش بزرگ در سال 2017 با رونمایی از آیفون 10 اتفاق افتاد. یک سال بعد، مدل Max با صفحه نمایش بزرگتر وارد بازار شد و قیمت آن از 999 دلار به 1099 دلار افزایش یافت. اپل برای اولین بار در آیفون 13 پرو به سراغ حافظه 1 ترابایتی رفت. در حال حاضر بهترین آیفون موجود در بازار با قیمت 1599 دلار موجود است.

آمارها نشان می دهد که فروش آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس بسیار بیشتر از مدل های استاندارد بوده است. زیرا مدل های حرفه ای ارزش خرید بیشتری دارند. اپل احتمالا سال آینده تفاوت بین آیفون پرو و ​​آیفون های استاندارد را افزایش خواهد داد تا افراد بیشتری را به خرید مدل های گران تر تشویق کند.

مارک گارمن می گوید که در حال حاضر مشخص نیست که آیفون 2024 اولترا در مقایسه با سایر مدل ها چه ویژگی هایی خواهد داشت. به احتمال زیاد آیفون اولترا به بزرگترین صفحه نمایش و بهترین دوربین و پیشرفته ترین تراشه مجهز خواهد شد. آیفون اولترا احتمالاً دارای فرم فاکتور تاشو نخواهد بود.