اپل احتمالاً یک «سرویس ویدیو» و «دنیای سه بعدی» مشابه متاورس طراحی خواهد کرد


مارک گارمنافشاگر کهنه کار بلومبرگ با استناد به فراخوان شغلی اپل، به آخرین برنامه هایی که این شرکت برای هدست واقعیت مختلط خود در نظر گرفته است اشاره کرده است. گارمین می گوید اپل قصد دارد تجربه کار با هدست خود را بسیار لذت بخش کند تا افراد زیادی به آن توجه کنند.

اپل سال هاست که وارد بازار جدیدی نشده است و طبق شایعات، این شرکت در سال آینده با رونمایی از هدست واقعیت مختلط به رقیب مستقیم متا (فیسبوک سابق) تبدیل خواهد شد. هدست واقعیت ترکیبی اپل عصر جدیدی را آغاز می کند. قیمت این هدست احتمالا بین 2000 تا 3000 دلار خواهد بود و از پردازنده قدرتمند و بهینه سازی شده M2 که در رایانه های سری Mac استفاده می شود، استفاده می شود.

گفته می شود هدست واقعیت ترکیبی اپل بیش از 10 دوربین در داخل و خارج دارد و از واضح ترین صفحه نمایش در میان هدست های تولید انبوه استفاده می کند. مدتی پیش اعلام شد که هدست اپل از سیستم عامل جدیدی به نام realityOS استفاده می کند. سیستم عامل مذکور میزبان نسخه واقعیت ترکیبی اپلیکیشن هایی مانند Messages، FaceTime و Maps خواهد بود. مارک گارمن می گوید اولین نسخه از سیستم عامل جدید اپل با کد Oak در مراحل نهایی توسعه است و باید تا سال آینده آماده شود.

اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل یک محصول پرچمدار خواهد بود و ممکن است نام خود را حفظ کند Reality Pro یا Reality One رونمایی خواهد شد. با توجه به نام سیستم عامل (realityOS) و ابزارهایی مانند RealityKit که برای توسعه محتوای واقعیت افزوده استفاده می شود، استفاده از کلمه Reality در نام هدست اپل منطقی به نظر می رسد.

به گفته مارک گارمن، اپل در ماه های اخیر تغییراتی را در “گروه توسعه فناوری” (TDG) که مسئول پروژه هدست واقعیت ترکیبی است، ایجاد کرده است. همچنین، این شرکت به دنبال نیروهای جدید برای پروژه واقعیت ترکیبی است. تعدادی از لیست های شغلی اپل نشان می دهد که سازنده آیفون در حال افزایش روند توسعه محتوای واقعیت ترکیبی خود است.

در فهرست های شغلی نیز ساخت خدمات ویدیویی ذکر شده است. این سرویس مخصوص هدست های واقعیت ترکیبی بوده و از محتوای سه بعدی با امکان اجرا در محیط واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد. ایجاد سرویس ویدئویی فوق نتیجه خرید استارت آپ NextVR در سال 2020 است.

مقالات مرتبط:

جالب ترین فراخوان شغلی اپل به دنبال افرادی است که بتوانند دنیای سه بعدی واقعیت ترکیبی را توسعه دهند. این نشان می دهد که اپل احتمالاً روی یک محیط مجازی شبیه به Metaverse کار می کند. انتظار نداشته باشید که اپل هنگام معرفی این دنیای مجازی از عبارت Metaverse استفاده کند. مدیر ارشد بازاریابی اپل چندی پیش در مصاحبه ای گفت: متاورس دنیایی است که من هرگز از آن استفاده نخواهم کرد.

در حالی که فاصله زیادی با رونمایی رسمی از هدست واقعیت ترکیبی نداریم، مارک گارمن می گوید اپل تغییر مهمی در تیم سازنده این هدست ایجاد کرده است. یک رهبر ارشد سابق تیم تولید خودرو به همراه یک مدیر ارشد مهندسی نرم افزار اپل به تیم هدست واقعیت ترکیبی اضافه شده است.

گروه تولید هدست واقعیت ترکیبی مایک راکولمعاون واحد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل دن ریچیو، مدیر سابق بخش سخت افزار، مدیریت می کند. ریچیو کار خود را به طور مستقیم در دسترس گزارش می دهد تیم کوکمدیر عامل اپل، قرار می دهد.