اپلیکیشن Freeform اپل معرفی شد. سرویس مایکروسافت وایت برد مانند برای همکاری در پروژه ها


این مقاله در 17 ژوئن 1401 نوشته شده و در 24 دسامبر 1401 به روز شده است.

اپل در بازه‌های زمانی کوتاهی اپلیکیشن‌های جدیدی را منتشر نمی‌کند، اما اگر نسخه جدید سیستم‌عامل‌های iOS، iPadOS و macOS را که در روزهای اخیر منتشر شده‌اند را نصب کرده باشید، ممکن است متوجه نماد جدیدی در لیست برنامه‌ها شده باشید. .

اپل روز سه شنبه اپلیکیشن جدیدی به نام Freeform منتشر کرد که همکاری در پروژه های مختلف را برای کاربران ساده و هیجان انگیز می کند. Freeform در اصل یک وایت برد مجازی است که می تواند با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شود. اپل می گوید Freeform یک “بوم بی نهایت” را برای کاربران فراهم می کند تا ایده های خود را شکوفا کنند.

اپلیکیشن جدید اپل در جریان رویداد WWDC 2022 معرفی شد. به گفته اپل، کاربران مختلف می توانند به طور همزمان روی بخش های مختلف پروژه های Freeform کار کنند. Freeform بسیار شبیه به سرویس مایکروسافت Whiteboard است و ویژگی های مشابهی را ارائه می دهد.

در یوتیوب تماشا کنید

در Freeform می توانید تخته های سفید بسیار بزرگ بسازید و به لطف این قابلیت می توانید به فضای زیادی برای ایده پردازی یا جمع آوری اطلاعات دسترسی داشته باشید. Freeform از انواع محتوا مانند متن ساده، متن نوشته شده با Apple Pencil، تصاویر، یادداشت های چسبناک و غیره پشتیبانی می کند. Freeform مانند یک بوم خالی است که تقریباً هر چیزی را می توانید به آن اضافه کنید.

در حین همکاری با دیگران، می توانید آزادانه در اطراف صفحه Freeform حرکت کنید. همچنین می‌توانید روی تصویر سایر کاربران ضربه بزنید تا متوجه شوید روی کدام قسمت از پروژه کار می‌کنند. به لطف Freeform، می توانید فعالیت های دیگر کاربران در پروژه را به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

برنامه Freeform اپل در iPad مجهز به iPadOS 16

Freeform با تماس‌های FaceTime همگام‌سازی می‌شود تا بتوانید کاربران دیگر را در حین کار روی یک پروژه ببینید یا بشنوید. این یکی از مزیت های جالب سرویس اپل نسبت به وایت برد مایکروسافت است. تخته سفید با تیم های مایکروسافت سازگار است، اما برای دسترسی به همه ویژگی ها باید کاربر نسخه سازمانی Teams باشید. نسخه معمولی Teams از همه ویژگی ها پشتیبانی نمی کند.

Freeform اکنون برای iPhone، iPad و Mac در دسترس است.