اپلیکیشن شبکه اجتماعی غیرمتمرکز JackDorsey به عنوان رقیب توییتر در اپ استور منتشر شده است


به گفته Gizmodo، رابط کاربری Bluesky شبیه توییتر است، اما تفاوت های جزئی بین این دو پلتفرم وجود دارد. به عنوان مثال، در کادر متنی انتشار پست جدید در Blusky، به جای What’s Haping، عبارت What’s up ظاهر می شود، اما با افزودن دکمه ای با علامت مثبت (+) و همچنین گزینه ای برای اشتراک گذاری، فرآیند اشتراک گذاری آسان تر شده است. یک تصویر اضافه کنید. علاوه بر این، پلتفرم اجتماعی جدید به کاربران اجازه می‌دهد به‌روزرسانی‌ها را در جدول زمانی صفحه اصلی، همراه با فیدهای خبری طبقه‌بندی شده بر اساس پست‌ها و پاسخ‌ها مشاهده کنند.

اگر توییتر و Bluesky بسیار شبیه هستند، چرا کاربران توییتر به پلتفرم اجتماعی جدید هجوم می آورند؟ جک دورسی ترک کردن؟ از طرفی کاربران زیادی سال هاست که در توییتر فعال هستند و صدها و شاید هزاران پست و عکس در این شبکه اجتماعی منتشر کرده اند و شاید به همین دلیل برخی فکر می کنند مهاجرت به Bluesky منطقی نیست.

دورسی در سال 2021 و پس از تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ، با طرح این سوال که آیا چنین اقدامی درست بوده است؟ او در توییتی اعلام کرد که رسانه اجتماعی جدیدش باید شفافیت بیشتری در عملیات تعدیل داشته باشد.

دورسی همچنین اعتقاد بر این است که Bluesky خود را از توییتر جدا می کند تا عملکرد بهتری در تعدیل محتوا ارائه دهد و از طرف دیگر قدرت پلتفرم های بزرگ در تصمیم گیری های تعدیل محتوا را کاهش دهد.

مدیر عامل سابق توییتر در سال 2021 توییت کرد: