اوپو کارایی ویژگی ردیابی پرتو اسنپدراگون 8 نسل 2 را با بازی Camp Guard نشان داد.


کوالکام اخیرا اسنپدراگون 8 نسل 2 را معرفی کرده است که یکی از ویژگی های مهم این تراشه ردیابی پرتو با شتاب سخت افزاری است. اکنون Oppo ویدیویی را به اشتراک گذاشته است که تأثیر فعال بودن این ویژگی در حین بازی را نشان می دهد.

اوپو یک تیراندازی اول شخص به نام Camp Guard ساخته است که از ردیابی پرتو اسنپدراگون 8 نسل 2 پشتیبانی می کند. ویژگی ذکر شده گرافیک بسیار طبیعی تری را ارائه می دهد. زیرا دقت فیزیک بازتاب ها و سایه ها افزایش می یابد و در نتیجه اجرای بازی ها به واقعیت نزدیکتر می شود.

به گزارش GSMArena، این شرکت چینی کار بر روی جلوه ها و گرافیک را در سال 2020 آغاز کرد و در نهایت تصمیم گرفت یافته های خود را با کوالکام به اشتراک بگذارد. این دو شرکت درایورهای PhysRay Engine 2.0 را بهینه کردند تا بافت ها به راحتی بر روی گوشی های هوشمند ارائه شوند. نتیجه این همکاری، اجرای Camp Guard با وضوح 720p و 60 فریم بر ثانیه بود که به مدت 30 دقیقه در دمای اتاق در اسنپدراگون 8 نسل 2 بارگذاری شد.

تاثیر ردیابی پرتو بر عملکرد بازی کمپ گارد اوپو

در نمونه زنده کمپ گارد انعکاس تصویر سرباز بر روی تانکر نفت به وضوح دیده می شود و این ویژگی یکی از قابلیت های جذابی بود که قبلا در گوشی های هوشمند قابل ارائه نبود و تنها توسط کامپیوترهای شخصی و بازی پشتیبانی می شد. کنسول ها سایه ها نیز به جای ثابت بودن هندسی بر اساس زاویه تغییر می کنند.

در دوربین تماشا کنید

مقاله مرتبط:

به لطف بافت‌های رندر مبتنی بر فیزیک، اشیایی که در پیش‌زمینه نیستند نیز رندر می‌شوند، جایی که حتی گلوله‌ها با نور تعامل دارند و گرافیک را واقعی‌تر نشان می‌دهند. همچنین می توان انکسار در آب و امواج و چندین منبع نور را در جهات مختلف مشاهده کرد.

تاثیر ردیابی پرتو بر عملکرد بازی کمپ گارد اوپو

موتور PhysRay Oppo به طور کامل در دسترس توسعه دهندگان و سازندگان بازی است و راه را برای بازی های موبایل واقعی تر در آینده هموار می کند. یکی از گوشی‌های هوشمندی که از این موتور پشتیبانی می‌کند، Oppo Find X است که در سال 2023 با اسنپدراگون 8 نسل 2 عرضه خواهد شد.