اوپو احتمالا یک پردازنده اختصاصی برای گوشی های هوشمند می سازد


Oppo در مورد تراشه‌های گوشی‌های هوشمند شرکت بی‌تجربه‌ای نیست و قبلاً موفق به ساخت یک پردازنده سیگنال تصویر شده است، با این حال، هنوز برای ساخت یک سیستم روی تراشه (SoC) اختصاصی اقدام نکرده است.

سیستم روی تراشه به پردازنده ای اطلاق می شود که از واحدهای پردازشی مختلفی مانند CPU، GPU و NPU تشکیل شده است. SoC بهترین تراشه برای استفاده در گوشی های هوشمند و برخی لپ تاپ ها است.

اوپو با تولید پردازنده سیگنال تصویر Oppo Marisilicon توانست کیفیت تصویربرداری گوشی های خود را بهبود بخشد. یک شایعه تایید نشده ادعا می کند که این شرکت چینی به دنبال تولید یک سیستم روی تراشه اختصاصی است. این پردازنده در حال حاضر در حال توسعه است و احتمالا در سه ماهه دوم سال 2023 معرفی خواهد شد.ظاهرا طراحی تراشه در مراحل پایانی است.

طبق گفته Gizmochina، پردازنده اختصاصی OPPO در سه ماهه سوم سال 2023 با لیتوگرافی 4 نانومتری TSMC تولید خواهد شد. گوشی های مجهز به این پردازنده مودم 5G مجزا خواهند داشت. به احتمال زیاد، این گوشی ها در سال 2024 وارد بازار خواهند شد. اوپو ممکن است در نسل دوم تراشه اختصاصی خود به سراغ لیتوگرافی مدرن 3 نانومتری برود.