اولین واکنش مدیر عامل اپل به تحولات توییتر؛ تیم کوک به طور غیرمستقیم به ایلان ماسک هشدار داد


تیم کوکمدیرعامل اپل در مصاحبه ای کوتاه با شبکه CBS برای اولین بار به تحولاتی که توییتر در هفته های اخیر تجربه کرده است واکنش نشان داد. کوک به سوالی در مورد حذف احتمالی توییتر از اپ استور پاسخ نداد. والی گفت: “آنها می گویند که به نظارت بر محتوا ادامه می دهند و من روی آنها برای انجام این کار حساب می کنم.” چون فکر نمی‌کنم کسی بخواهد که پلتفرمش میزبان سخنان نفرت باشد.”

طبق گفته تیرازیس فایل، اپل سیاست های سختگیرانه ای در رابطه با اپلیکیشن هایی که در اپ استور ارائه می شوند، دارد. خبرنگار CBS در تلاش بود از کوک بپرسد که چه تغییراتی ممکن است منجر به حذف توییتر از اپ استور شود. اما کوک ترجیح داد به این سوال پاسخی ندهد و به طور غیرمستقیم مدیران فعلی توییتر را تشویق کرد تا بر محتویات این شبکه اجتماعی نظارت بیشتری داشته باشند.

در هفته های اخیر، توییتر به الون ماسک فروخته شد. ماسک همیشه یکی از چهره‌های حاشیه‌ای در صنعت فناوری بوده است و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، لحظاتی پس از رسمی شدن قرارداد، او تحولات توییتر را آغاز کرد. توییتر امروزی نه تنها کارمندان کمتری دارد. بلکه بسیاری از مدیران رده بالای خود را از دست داده و حتی سازوکار سیستم سهام آن نیز تغییر کرده است.

در واکنش به بی ثباتی توییتر، بسیاری از شرکت های تبلیغاتی فعالیت خود را در این شبکه اجتماعی به طور موقت متوقف کرده اند. یکی از شرکت های بزرگ تبلیغاتی به مشتریان خود هشدار داده است که تبلیغات در توییتر در شرایط فعلی یک تجارت پر ریسک است. ایلان ماسک خود را مدافع آزادی بیان می داند. به همین دلیل، برندها نگران هستند که با کاهش سختگیری در توییتر، این شبکه اجتماعی بیشتر به انجمنی برای گسترش نفرت تبدیل شود.

مقالات مرتبط:

تیم کوک در گفت و گو با شبکه سی بی اس، علاوه بر اشاره به تحولات توییتر، در مورد توانایی ارتباط ماهواره ای صحبت کرد. اپل از روز گذشته سیستم ارتباط ماهواره ای آیفون های نسل جدید را فعال کرده است. از طریق این سامانه امکان ارسال پیام های اضطراری از طریق ماهواره در مناطقی که امکان ارتباط با شبکه های سنتی تلفن همراه وجود ندارد، وجود دارد. تیم کوک گفته است که با وجود شرایط بد اقتصادی، اپل همچنان به استخدام کارمندان جدید ادامه می دهد. اما نرخ استخدام کمتر از قبل است و این شرکت هیچ نیروی جدیدی را در برخی از تیم های داخلی خود استخدام نمی کند.