اولین معیار گرافیکی Galaxy S23 Ultra: بیش از دو برابر قدرتمندتر از نسل قبلی


گوشی های سری گلکسی اس 23 سامسونگ از نسخه پیشرفته پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 2 استفاده می کنند که سرعت کلاک بالاتری نسبت به مدل استاندارد در واحدهای CPU و GPU دارد. اسنپدراگون 8 نسل 2 قدرتمندترین پردازنده دنیای اندروید امروزی به حساب می آید که نسبت به نسل قبل پیشرفت های چشمگیری داشته است.

اکنون یوتیوبر قدرت پردازشی گلکسی اس 23 اولترا را با گلکسی اس 22 اولترا مقایسه کرده است تا از پیشرفت نسل پرچمدار سامسونگ مطلع شود. گوشی های جدید سامسونگ در تمامی بازارها با پردازنده های اسنپدراگون در دسترس هستند. اما Galaxy S22 Ultra در مدل هایی با پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 و Exynos 2200 عرضه شد. ظاهراً این یوتیوبر Exynos Galaxy S22 Ultra را با Galaxy S23 Ultra مقایسه کرده است.

سال گذشته کارشناسان صنعت موبایل از پردازنده Exynos 2200 و به خصوص دمای بالای آن در هنگام فعالیت های سنگین انتقاد کردند. پردازنده های اگزینوس پس از شروع پردازش سنگین در مدت زمان نسبتاً کوتاهی دچار افت عملکرد می شوند. این انتقادها در نهایت سامسونگ را مجبور کرد تا برای چند سال استفاده از پردازنده های اگزینوس را متوقف کند.

بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme به وضوح نشان می دهد که پردازنده نسل جدید کوالکام چقدر با پردازنده پرچمدار نسل قبلی سامسونگ متفاوت است. این تست بر روی واحد گرافیک متمرکز است. بنچمارک‌های قبلی نشان داده‌اند که اسنپدراگون 8 نسل 2 تا 45 درصد سریع‌تر از اگزینوس 2200 در تست Geekbench 5 است که بر روی واحد CPU تمرکز دارد.