اولین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی هسته ای به زودی در ایالات متحده شروع به کار خواهد کرد


استخراج بیت کوین با منابعی مانند انرژی هسته ای که کربن تولید نمی کنند، مزایای زیادی برای صنعت ارزهای دیجیتال دارد. در چنین شرایطی با محبوبیت، میزان پذیرش و تعامل دارایی های دیجیتال افزایش می یابد.

به گزارش بیت کوینیست، کومولوس دیتا، یکی از شرکت های تابعه تولید کننده مستقل انرژی تالن انرژی و درگیر ساخت مراکز داده بدون کربن، اکنون راه اندازی اولین ساختمان مرکز داده Susquehanna با انرژی هسته ای را در پنسیلوانیا به پایان رسانده است.

کومولوس دیتا می گوید که مجتمع Susquehanna در یک سایت 1200 هکتاری راه اندازی شده است و در سه ماهه اول سال 2023 برای اولین بار در ایالات متحده خدمات استخراج ارزهای دیجیتال و رایانش ابری با انرژی هسته ای را آغاز خواهد کرد.

استخراج بیت کوین با انرژی هسته ای

پوسته 48 مگاواتی مرکز داده Susquehanna مساحتی در حدود 27870 متر مربع دارد. مرکز داده با یک لینک مستقیم به نیروگاه هسته ای 2.5 گیگاواتی Susquehanna نیرو می گیرد.

انرژی هسته ای پتانسیل تبدیل شدن به منبع مهم برق مورد نیاز برای استخراج بیت کوین را دارد.

با ارائه برق پایدار و بدون کربن، راکتورهای هسته ای به حفظ، گسترش و تسریع اکوسیستم ارزهای دیجیتال کمک می کنند.

دشواری استخراج بیت کوین اکنون با 10.26 درصد افزایش به بالاترین رقم تاریخ 37.59 تریلیون رسیده است، زیرا برخی از شرکت های استخراج ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده پس از آفلاین بودن به دلیل طوفان های الکتریکی، فعالیت خود را از سر می گیرند.

استخراج ارزهای دیجیتال در سطح جهان به مقدار زیادی برق نیاز دارد. به گفته یکی از تحلیلگران، استخراج بیت کوین 77.78 تراوات ساعت انرژی مصرف می کند که میزان تقاضای برق مردم شیلی است.

نیروگاه های هسته ای می توانند از انرژی مازاد خود برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده به منظور درآمدزایی استفاده کنند و تاثیر مهمی در کاهش تولید کربن داشته باشند و این دقیقا همان موضوعی است که بسیاری از فعالان محیط زیست در سال های اخیر به آن توجه ویژه ای داشته اند.