اولین دادگاه درجه با حضور ربات وکیل مبتنی بر هوش مصنوعی در بهمن ماه برگزار می شود


قبل از اینکه بپرسید، باید بگوییم که چت ربات DoNotPay امتحان وکالت را قبول نکرده است و بنابراین مجاز به انجام این کار نیست. با این حال، بسیاری از افراد در دادگاه از خود دفاع می کنند یا وکیل دیگری را برای این کار استخدام می کنند. از سوی دیگر، متقاعد کردن یک قاضی محاکمه برای استفاده از هوش مصنوعی چندان دشوار نیست، زیرا اکثر قضات احتمالاً علاقه زیادی به دیدن بحث یک ربات دارند، به خصوص زمانی که در زمان واقعی ارائه شود.

چند سال پیش، یک الگوریتم یادگیری ماشینی موفق شد در هنگام تجزیه و تحلیل خطرات یک توافق نامه عدم افشا، از 20 حقوقدان انسانی پیشی بگیرد. هوش مصنوعی در این آزمون با 94 درصد دقت بالاترین امتیاز را کسب کرد.

حال ممکن است سوال دیگری در ذهن شما ایجاد شده باشد که آیا شغل وکالت در خطر جایگزینی با روبات هاست؟ احتمالاً نه، و حداقل وقتی صحبت از قضاوت می شود، به نظر نمی رسد که فعلاً قابلیت های هوش مصنوعی قابل ایراد باشد.

به گزارش TechSpot، در ماه فوریه، برای اولین بار، یک هوش مصنوعی یک پرونده قانونی را ارائه خواهد کرد. البته این خبر چندان هیجان انگیز نیست زیرا صرفا برای افزایش سرعت رسیدگی به پرونده است و شاید به همین دلیل است که دادگاه با چنین درخواست بی سابقه ای برای استفاده از ربات وکیل مبتنی بر هوش مصنوعی موافقت کرده است.

البته ربات انسان نما برای قدم زدن در سالن و سخنرانی قاضی و هیئت منصفه در دادگاه حضور نخواهد داشت. هوش مصنوعی از سال 2018 مسیر طولانی را طی کرده است، در این دادگاه یک آیفون مجهز به اپلیکیشن هوش مصنوعی در جیب متهم قرار می گیرد که به استدلال های مطرح شده در جلسه پاسخ های مناسبی می دهد.

هوش مصنوعی مورد استفاده برای حمایت مانند ربات تحلیلگر NDA نیست. سازمان حمایت از مصرف کننده DoNotPay این الگوریتم را برای کمک به کاربران برای جلوگیری از جریمه، کارمزد و اشتراک ایجاد کرده است. این فناوری همچنین می‌تواند به بازپرداخت وجه از کسب‌وکارهایی که می‌خواهند به شما نشان دهند چاره‌ای جز پرداخت هزینه اشتباهاتشان ندارید، کمک کند.

برنامه DoNotPay اولین ربات وکیل جهان است. با شرکت ها مبارزه کنید، بوروکراسی را شکست دهید و با فشار دادن یک دکمه از هر کسی شکایت کنید.

مکان دادگاه یا نام متهم برای اطمینان از یک محیط کنترل شده برای آزمایش ربات وکیل فاش نشده است. به متهم دستور داده می شود که فقط آنچه را که ربات به او می گوید بیان کند. اگر قاضی حکمی علیه متهم صادر کند، DoNotPay با پرداخت جریمه ها و هزینه های مرتبط با پرونده موافقت می کند.

ربات وکیل DoNotPay در سال 2015 فعالیت خود را به عنوان یک چت بات آغاز کرد و مشابه انواع ربات هایی بود که در قسمت پشتیبانی فنی وب سایت ها می بینیم. این چت ربات ها مثل سنگ گنگ هستند و نمی توانند پاسخ قانع کننده ای به سوالات ساده بدهند. در سال 2020، این پلتفرم از هوش مصنوعی پیچیده تری استفاده خواهد کرد که امیدوار است به اندازه کافی خوب عمل کند تا بتواند با موفقیت یک پرونده حقوقی واقعی را در زمان واقعی استدلال کند.

جاش برودر بنیانگذار و مدیر عامل DoNotPay می گوید که قصد دارد از این کیس برای افزایش دقت و یکپارچگی هوش مصنوعی خود استفاده کند.

پرورش دهنده او در مصاحبه با NewScientist گفت:

ما سعی می کنیم مسئولیت قانونی خود را به حداقل برسانیم.جاش برودر

پرورش دهنده این شرکت می خواهد ربات هوش مصنوعی وکیل خود را به سطحی ارتقا دهد که بتواند با یک وکیل انسانی با هزینه بسیار کمتر جایگزین شود. وی در بخشی از توضیحات خود گفت:

همه چیز مربوط به زبان است، و این توانایی است که وکلا برای ارائه آن صدها یا هزاران دلار در ساعت دستمزد می گیرند. هنوز بسیاری از وکلای خوب وجود خواهند داشت که ممکن است در دادگاه های اروپایی حقوق بشر بحث کنند، اما بسیاری از آنها فقط برای کپی و چسباندن اسناد در پرونده ها دستمزد زیادی دریافت می کنند.جاش برودر

حال باید دید نتیجه اولین مورد با نمایندگی هوش مصنوعی چه خواهد بود. برای اطلاع از این موضوع باید تا بهمن ماه و رای دادگاه صبر کنیم.