اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی


برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق باید مهارت های مرتبط داشته باشید زبان انگلیسی خود را توسعه دهید تا بتوانید مشکلات رایج این حرفه را حل کنید. برای نحوه نوشتن توابع یا نحوه ایجاد یک خط کد برای ایجاد آنچه انتظار دارید، اولین قدم تسلط بر زبان انگلیسی و قوانین آن است.

از آنجایی که در برنامه نویسی، کتابخانه ها و فریم ورک ها با الگوهای زبانی برگرفته از زبان انگلیسی ساخته می شوند، در صورت تسلط بهتر به این زبان، با خواندن و نوشتن کدهای خود، امکانات بیشتری را فراهم کرده و نتایج بهتری ایجاد خواهید کرد. هرکسی که می خواهد به صورت حرفه ای در زمینه برنامه نویسی فعالیت کند و موفق باشد باید به زبان انگلیسی مسلط باشد.

از آنجایی که زبان اصلی نرم افزار انگلیسی است و بسیاری از دستورات مورد استفاده در برنامه نویسی در واقع اصطلاحات انگلیسی هستند، دانستن زبان انگلیسی برای درک اصول اولیه این رشته بسیار ضروری است.

کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین روش موثرترین روش را بیاموزید تا بتوانید در اهداف مختلف شغلی و تحصیلی موفق شوید.

 چرا آزمون تافل مهم است؟

در مورد آزمون تافل iBT که مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language است، باید گفت که این آزمون یکی از چندین آزمون بین المللی زبان انگلیسی است و سالانه افراد زیادی از سراسر جهان در آن شرکت می کنند. بسیاری از دانشگاه های معتبر کشورها برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی، دنیا به بررسی عملکرد و نمرات متقاضی در آزمون استاندارد سنجش زبان انگلیسی می پردازد، اهمیت آزمون تافل کاملا مشخص است.

آزمون تافل دو سال اعتبار دارد و حداکثر تا دو سال پس از صدور نمره می توان آن را به مراکز مورد نظر ارسال کرد و در صورت گذراندن این مدت باید مجددا در آزمون شرکت کرده و نمره جدیدی کسب کنید.

 چهار بخش اصلی در آزمون تافل:

1- بخش خواندن

2- بخش Listening

3- قسمت اسپیکینگ

4- بخش نگارش

 انواع آزمون تافل

آزمون اینترنتی تافل یا تافل IBT:

آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در مکان هایی که توسط ETS تعیین شده است برگزار می شود.

مقاله تافل یا آزمون کتبی یا تافل PBT:

آزمون تافل PBT به صورت کتبی و کاغذی در محل برگزاری آزمون برگزار می شود.

TOEFL IBT Home Edition (نسخه خانگی):

این یک نسخه دیگر از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و زیر نظر یک ناظر انجام می شود. این آزمون به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری از سال 2020 برگزار می شود.

از فوریه 2021، سازمان ETS نسخه دیگری از آزمون تافل را به نام TOEFL Essentials ارائه کرده است و بیش از 90 درصد از دانشگاه های معتبر دنیا آزمون تافل ضروری را می پذیرند.

آزمون TOEFL Essentials

(ضرورت تافل) از فوریه 2021، سازمان ETS نسخه دیگری از آزمون تافل را به نام TOEFL Essentials ارائه کرده است. آزمون TOEFL Essentials از ترکیبی از سوالات آکادمیک و عمومی تشکیل شده است و مدت زمان این آزمون 90 دقیقه است و تافل Essentials به صورت کامپیوتری است و داوطلبان می توانند در منزل یا هر مکان دیگری با سرعت بالا در تافل Essentials شرکت کنند. اتصال اینترنت. .

برگزاری آزمون تافل در ایران

اکنون در ایران از بین روش های مختلف برگزاری آزمون تافل، فرمت تافل IBT و نسخه خانگی تافل IBT انجام می شود و امکان برگزاری آزمون تافل به صورت کاغذی در ایران وجود ندارد.

آزمون تافل در برخی از شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، زنجان و … برگزار می شود.

 نمره دادن به آزمون تافل

TOEFL IBT و TOEFL PBT با یکدیگر متفاوت هستند.

نمره آزمون تافل IBT بین 0 تا 120 امتیاز است و این امتیاز از مجموع نمرات هر قسمت از آزمون تافل IBT یعنی ریدینگ، رایتینگ، صحبت کردن و شنیدن به دست می آید که امتیاز هر قسمت 30 امتیاز است. و نمره آزمون تافل PBT بین 310 تا 677 امتیاز است.

علاوه بر نمره کل آزمون تافل، نمرات هر بخش را نیز به صورت جداگانه نشان می دهد.

آزمون تافل مانند آزمون آیلتس دارای نمره قبولی یا مردودی نیست و دانشگاه، مرکز دانشگاهی یا سازمانی که درخواست گواهینامه آزمون تافل کرده است، نمره قابل قبول را تعیین می کند، اما به طور کلی داوطلبان باید بتوانند نمره بالاتر از میانگین آزمون را کسب کنند. . برای دستیابی به آن برای تافل IBT، میانگین نمره 85 تا 90 قابل قبول در نظر گرفته می شود و اغلب حداقل نمره قابل قبول برای تافل PBT نمره بالاتر از 550 است.