انویدیا: کابل برق صاحبان RTX 4090 به دلیل اتصال نامناسب ذوب می شود


مدت کوتاهی پس از اینکه GamersNexus (GN) گزارشی در مورد مشکل اتصالات برق کابل های گرافیکی انویدیا منتشر کرد، این شرکت تحقیقات خود را برای بررسی این مشکل آغاز کرد و اکنون بیانیه رسمی در مورد آن ارائه کرده است.

اوایل این هفته، GamersNexus آزمایش یک هفته ای کابل های برق ذوب شده برای کارت های گرافیک Nvidia را به پایان رساند. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که کابل‌ها به درستی در جای خود قرار نگرفته باشند یا به دلیل زباله‌های جسم خارجی باشند.

به گزارش Videocards، در پاسخ به تحقیقات GN، انویدیا تایید کرده است که مشکل کابل ذوب برای 50 نفر در سراسر جهان رخ داده است و به نظر می رسد علت اصلی اتصال کابل معیوب باشد. این شرکت می گوید کاربران باید قبل از نصب گرافیک روی سیستم خود مطمئن شوند که کابل های برق به طور محکم و یکنواخت به هم وصل شده اند.

50 گزارش در مورد مشکل ذوب شدن کابل های برق گرافیک های Nvidia در سراسر جهان زیاد نیست. NexusGamers تشخیص داده است که این مشکل تاکنون 0.04 درصد از نمونه های اولیه RTX 4090 را تحت تأثیر قرار داده است. GN اشاره می کند که تعداد کل RTX 4090 های عرضه شده به بازار حدود 125000 دستگاه است که به طور مستقل توسط چندین شریک تجاری Nvidia فروخته شده است.

انویدیا به همه مشتریانی که از مشکل ذوب شدن کابل برق گرافیکی متاثر شده اند می گوید. از دارندگان Founders Edition یا مدل های سفارشی پشتیبانی می کند. مهم نیست مشتریان از چه کابل یا آداپتور استفاده کرده اند. زیرا همه آنها تحت پوشش فرآیند بازگشت کالا (RMA) قرار دارند.

تصویری از اتصال صحیح کابل RTX 4090 در کنار اتصال نادرست

مقاله مرتبط:

انویدیا تصویری از نمونه ای از اتصال نادرست کابل را به همراه تصویری از اتصال صحیح به اشتراک گذاشته است. کانکتور برق باید تا جایی وارد شود که هیچ شکافی بین آن وجود نداشته باشد.

انویدیا همچنان در حال کار بر روی همه کابل‌ها و کانکتورها و آداپتورهای جدید فیوز شده است. اگر کارت گرافیک شما نیز تحت تأثیر قرار گرفته است، باید فوراً آن را از برق جدا کرده و روند رسمی بازگشت محصول معیوب انویدیا را دنبال کنید. توصیه می شود سایر دارندگان کارت های گرافیک این شرکت نیز از نصب صحیح کارت ها و کابل ها اطمینان حاصل کنند.