انویدیا و مایکروسافت یکی از قدرتمندترین ابررایانه های هوش مصنوعی در جهان را تولید می کنند


در یک بیانیه مطبوعاتی، انویدیا یک “همکاری چند ساله” با مایکروسافت را اعلام کرد. بر اساس گزارش Verge، انویدیا و مایکروسافت قصد دارند «یکی از قوی‌ترین ابررایانه‌های هوش مصنوعی در جهان» را تولید کنند. این ابر رایانه پردازش های سنگین مربوط به آموزش و مقیاس بندی مدل های هوش مصنوعی را انجام خواهد داد.

تحت این شراکت تجاری، انویدیا قرار است از ماشین‌های مجازی مقیاس‌پذیر مایکروسافت برای پیشبرد بیشتر مدل‌های هوش مصنوعی مولد استفاده کند. از DALL-E استفاده کنید. ابرکامپیوتر مشترک انویدیا و مایکروسافت که بر اساس زیرساخت ابری Azure ساخته خواهد شد، قرار است از “ده ها هزار” پردازنده گرافیکی H100 و A100 انویدیا و پلت فرم شبکه Quantum-2 InfiniBand تولید شده برای مرکز داده استفاده کند.

بر اساس بیانیه انویدیا، ترکیب زیرساخت ابری Microsoft Azure و پردازنده‌های گرافیکی و تجهیزات شبکه و مجموعه ابزار هوش مصنوعی Green Team به شرکت‌های بیشتری امکان آموزش و پیاده‌سازی هوش مصنوعی (به ویژه مدل‌های بزرگ و پیشرفته) را در سیستم‌های خود می‌دهد. انویدیا و مایکروسافت برای توسعه نرم افزار مایکروسافت DeepSpeed ​​که بر بهینه سازی یادگیری عمیق تمرکز دارد به همکاری با یکدیگر ادامه می دهند.

مقالات مرتبط:

انویدیا می گوید که ابررایانه مورد بحث برای «تحقیق و تسریع پیشرفت در هوش مصنوعی مولد» استفاده خواهد شد. هوش مصنوعی مولد یک کلاس نسبتاً جدید از مدل‌های زبان بزرگ مانند DALL-E و Stable Diffusion است که از الگوریتم‌های خودآموز برای ساخت محتوای متنوعی مانند متن، کد، تصاویر دیجیتال، ویدیو و صدا استفاده می‌کنند. این مدل های هوش مصنوعی در سال های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده اند و همین امر باعث شده است که نیاز به زیرساخت های قدرتمند بیش از پیش احساس شود.