انویدیا احتمالاً روی یک درایو گرافیکی بهینه شده با هوش مصنوعی کار می کند


به گفته Videocards، انویدیا ممکن است به زودی درایور گرافیکی جدیدی را منتشر کند که با هوش مصنوعی بهینه شده است و عملکرد کارت های گرافیک این شرکت را بهبود می بخشد. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در حال حاضر در درایورهای GPU استفاده می شوند. اما نه به طور گسترده. به نظر می رسد انویدیا به دنبال استفاده گسترده تری از هوش مصنوعی است.

در حال حاضر، مشخص نیست که بهینه سازی هوش مصنوعی تا چه حد بر تجربه کاربر از پردازش گرافیکی تأثیر مثبت خواهد گذاشت. گیمرها اکنون می توانند پروفایل های ویژه هر بازی را از طریق ابزار GeForce Experience برای بهینه سازی عملکرد فعال کنند. پروفایل های GeForce Experience مبتنی بر یک پایگاه داده بزرگ هستند و فعال سازی آنها یک فرآیند خودکار است.

ظاهرا AMD نیز در حال کار بر روی ویژگی مشابه است. این شرکت به تازگی فناوری HYPR-RX را معرفی کرده است که شامل فناوری Radeon Super Resolution می شود. این فناوری عملکرد درایور گرافیک را بهبود می بخشد و تأخیر را کاهش می دهد.

مقالات مرتبط

گفته می شود درایور بهینه سازی شده کارت های گرافیک انویدیا تا 30 درصد عملکرد بهتری نسبت به درایورهای معمولی دارد. میانگین بهبود در سیستم های مختلف حدود 10 درصد خواهد بود. مشخص نیست که درایور جدید انویدیا برای کدام کارت‌های گرافیک در دسترس خواهد بود. برخی از ویژگی های مهم ممکن است مختص گرافیک های سری RTX باشد.