انواع خطوط ارسال پیامک انبوه در ملی اس ام اس را بشناسید!


جالب اینجاست که بسیاری از شرکت های بزرگ، کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها از پنل های پیامکی برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می کنند.

حال ممکن است از خود بپرسید مزیت بازاریابی پیامکی و استفاده از پنل های ارسال پیامک نسبت به سایر روش های بازاریابی و تبلیغات چیست؟ برای ارسال پیامک انبوه از چه خطوطی استفاده می شود؟ آیا امکان ارسال پیامک تبلیغاتی با شماره تلفن های معمولی وجود دارد؟

در این مقاله می خواهیم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم و شما را با انواع خطوط ارسال انبوه پیامک آشنا کنیم. در نهایت یک پنل اس ام اس معتبر را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با کمک آن کسب و کار خود را متحول کنید. پس بهتر است تا آخر با ما باشید.

چرا باید از پنل پیامک برای تبلیغات استفاده کنیم؟

مهمترین ویژگی بازاریابی پیامکی این است که می توانید مستقیماً با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. زیرا امروزه همه افراد می توانند با استفاده از تلفن همراه خود پیامک های تبلیغاتی و خدماتی دریافت کنند. بنابراین برای ارتباط بهتر با مخاطبان بهتر است از سامانه های ارسال پیامک انبوه استفاده کنید.

یکی دیگر از ضروریات استفاده از تبلیغات پیامکی، کارایی بالای آن است! به عبارت دیگر شما می توانید محصولات و خدمات خود را به صورت گسترده معرفی کنید و با پرداخت هزینه ای ناچیز بازدهی خوبی داشته باشید. علاوه بر این امکان ارسال پیامک های شخصی مانند تبریک تولد برای مشتریان وجود دارد که باعث افزایش اعتماد مخاطبان می شود.

خطوط پیامک انبوه به چند نوع تقسیم می شوند؟

همانطور که گفتیم استفاده از پنل پیامک برای تمامی کسب و کارها و استارت آپ ها ضروری است. به همین دلیل بهتر است هر چه سریعتر یک پنل پیامک معتبر خریداری کنید. پس از آن باید شماره ای را انتخاب کنید و از طریق آن پیامک خود را ارسال کنید. این اعداد سرشماری انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه با انواع خطوط ارسال پیامک انبوه آشنا می شویم:

1- خطوط عمومی

اعداد عمومی خطوطی هستند که بین افراد مختلف به اشتراک گذاشته شده و توسط چندین نفر به طور همزمان استفاده می شود. این خطوط می تواند گزینه ایده آلی برای مشاغل کوچک باشد، زیرا هزینه کمتری دارد و اکثر پانل های معتبر دارای خطوط عمومی رایگان نیز هستند.

نکته مهم اینجاست که خطوط عمومی قابلیت دریافت پیامک را ندارند و فقط برای ارسال پیامک انبوه استفاده می شوند. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که بخواهید نظرات مشتریان را دریافت کنید یا بین آنها مسابقه پیامکی برگزار کنید.

برای حل این مشکل، کارشناسان خطوط ویژه ای را طراحی کرده اند که به صورت منحصر به فرد در اختیار کسب و کارها قرار می گیرد. از طریق شماره های اختصاصی نیز می توانید از مشتریان پیامک دریافت کرده و تعامل بهتری با آنها داشته باشید. در قسمت بعدی با انواع خطوط اختصاصی بیشتر آشنا می شویم.

2- خطوط اختصاصی

همانطور که گفتیم خطوط اختصاصی بر خلاف خطوط عمومی قابلیت دریافت پیامک را نیز دارند و بهترین گزینه برای نظرسنجی و مسابقه پیامکی هستند. این خطوط دارای اعداد مختلفی هستند که از نظر هزینه، سرعت ارسال و برخی ویژگی های دیگر با هم تفاوت دارند. انواع اعداد سرشماری شامل موارد زیر است:

● شماره های ثابت 021 و 026: اگر ساکن تهران و کرج هستید و می خواهید از طریق تلفن ثابت شرکت پیامک انبوه ارسال کنید، باید این شماره ها را خریداری کنید که کیفیت و سرعت ارسال بالایی دارند.

● شماره 21000: اگر می خواهید از خطوط ثابت شرکت پیامک ارسال کنید و ساکن تهران یا کرج نیستید باید از شماره اختصاصی 21000 استفاده کنید که سرعت ارسال متوسطی دارد اما تعرفه آن مناسب است.

● شماره 1000: یکی از قدیمی ترین شماره های ارسال پیامک است که بسیاری از شرکت های دولتی نیز از آن استفاده می کنند. به همین دلیل برای شروع بازاریابی پیامکی بسیار مناسب است.

● شماره 2000: این شماره هزینه پیامک هایی که به دست گیرنده نرسیده است را برمی گرداند و از این نظر می تواند مقرون به صرفه باشد. علاوه بر این، اکثر شماره های آن به طور انحصاری رایگان است.

● شماره 3000: 3000 خط نیز توسط بسیاری از شرکت ها و مشاغل برای ارسال پیامک انبوه استفاده می شود. هزینه این خطوط بیشتر است اما سرعت ارسال پیامک نیز فوق العاده بالاست.

● اعداد 5000: این اعداد دارای انواع مختلفی مانند 50001، 50002، 50004، 50005 و 50009 هستند که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. برای مثال می توان از خط اختصاصی 50004 برای ارسال لینک استفاده کرد.