انفجار ارزش بیت کوین در سال 2023 احتمالاً قیمت آن را به بالای 50000 دلار خواهد رساند.


طبق اعلامیه آنتونی اسکاراموچیبنیانگذار SkyBridge Capital، با بهبود قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال پس از یک سال کابوس، بیت کوین در چند سال آینده دوباره شاهد قیمت بالای 50000 دلار خواهد بود.

اسکاراموچی پیش بینی کرده است که وضعیت ارزهای رمزپایه در سال 2023 بهبود خواهد یافت. او معتقد است که یک رالی بلندمدت قیمت برای بیت کوین ایجاد می شود که ارزش هر واحد را به 50 تا 100 هزار دلار افزایش می دهد.

اسکاراموچی او در کنفرانس رمزنگاری سنت موریتز در سوئیس گفت:

قیمت ارزهای دیجیتال از ابتدای سال 2023 جهش بزرگی داشته است زیرا معامله گران به طور فزاینده ای پیش بینی می کنند که فدرال رزرو از افزایش بیش از حد نرخ بهره برای مهار تورم اجتناب کند.

قیمت هر واحد بیت کوین از ابتدای سال جدید تاکنون ۲۶ درصد رشد داشته و به کانال ۲۱ هزار دلار رسیده است. از سوی دیگر، قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان اتر توکن (ETH) پس از 29 درصد افزایش اکنون حدود 1500 است.

البته رشد اخیر بازار ارزهای دیجیتال برای جبران ضررهای ثبت شده در سال 2022 کافی نیست. هم بیت کوین و هم اتریوم همچنان بیش از 50 درصد کمتر از سال گذشته هستند. از مهم ترین دلایل کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال می توان به سقوط شرکت های ممنوعه ای مانند FTX و Celsius Network اشاره کرد.