اندروید 14 این ویژگی را از رابط کاربری One UI سامسونگ به ارث برده است


گوگل دومین نسخه پیش نمایش اندروید 14 را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است تا فرآیند بهینه سازی اپلیکیشن ها برای سیستم عامل جدید آغاز شود. کاربرانی که نسخه پیش نمایش را نصب کرده اند می گویند که اندروید 14 دارای ویژگی جدیدی است که قبلاً در رابط کاربری One UI سامسونگ دیده بودیم.

در دستگاه های مجهز به اندروید 13، هنگام تلاش برای باز کردن قفل گوشی از طریق پین، معمولاً باید کد را وارد کرده و سپس گزینه OK را انتخاب کنید. بر اساس گزارش Android Authority، اندروید 14 دارای قابلیتی است که با فعال سازی آن می توان گزینه OK را حذف کرد. به این ترتیب به محض وارد کردن کد پین، قفل دستگاه به صورت خودکار باز می شود.

تغییر اعمال شده در اندروید 14 بسیار کم است، اما این تغییرات جزئی نیز مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. نظرسنجی ها نشان می دهد که کاربران آماده شخصی سازی این بخش هستند. به این ترتیب می توانید Auto-Confirm Unlock را غیرفعال کنید تا دوباره گزینه OK را اضافه کنید.

در One UI، می‌توانید تأیید خودکار را برای پین‌های ۴ رقمی فعال کنید، اما در اندروید ۱۴، حداقل ۶ رقم برای فعال کردن این ویژگی لازم است. این تفاوت چندان محسوس نیست، اما امنیت دستگاه شما را بیشتر می کند.