اندروید 14 احتمالاً صفحه کلید، صفحه لمسی و ژست های حرکتی بهتری را پشتیبانی می کند.


گوگل در تلاش است تا اندروید را روی نمایشگرهای بزرگتر عملکرد بهتری داشته باشد و اکنون به عنوان بخشی از این تلاش ها، مواردی مانند نوار وظیفه، برنامه های بهینه تر برای نمایشگرهای بزرگ و پشتیبانی بهتر از عملکرد تقسیم صفحه به سیستم عامل آن اضافه شده است. اندروید همچنین ویژگی های مفید دیگری را در دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگتر ارائه می دهد که بسیاری از آنها هنوز در دست توسعه هستند. این ویژگی ها شامل حالت هاب، حالت دسکتاپ، پشتیبانی از دست خط با خودکار و پشتیبانی از سیستم رد کف دست (نادیده گرفتن کف دست هنگام طراحی روی صفحه نمایش لمسی) است. اکنون که اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 14 منتشر شده است، سیستم عامل پشتیبانی بهتری از صفحه کلیدهای فیزیکی ارائه می دهد.

اگرچه تبلت ها بیشتر به عنوان ابزاری برای تماشای محتوا استفاده می شوند، اما برخی افراد از این محصولات برای انجام کارهای خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، با اتصال یک صفحه کلید بی سیم به تبلت، می توانید کارهایی مانند تایپ کردن را به روشی ساده تر و کارآمدتر انجام دهید. خوشبختانه اندروید مدت هاست که از کیبوردهای فیزیکی پشتیبانی می کند و حتی برخی تبلت های مجهز به این سیستم عامل از کیبوردهایی استفاده می کنند که مخصوص آن ها طراحی شده است.

Android از رابط دستگاه ورودی لینوکس پشتیبانی می‌کند، بنابراین اکثر صفحه‌کلیدها هنگام اتصال به دستگاه‌های Android به‌طور خودکار شناسایی می‌شوند. البته، سیستم عامل گوگل با استفاده از نگاشت هایی که در یک فایل نقشه کلیدی تعریف شده است، کدهای کلید لینوکس پلت فرم را به کدهای کلید اندرویدی ترجمه می کند، مگر اینکه صفحه کلید با استفاده از شناسه محصول منحصر به فرد خود شناسایی شود و سیستم عامل بر اساس آن، فایل نقشه کلیدی خاص را ترسیم کند. با اون شناسه اندروید از طرح بندی کلید عمومی و نقشه کاراکترهای کلید عمومی استفاده می کند تا مشخص کند کاربر کدام کلید را روی صفحه کلید فشار داده است.

فایل های کلید عمومی به خوبی کار می کنند و بنابراین می توانند طیف گسترده ای از صفحه کلیدهای خارجی را پشتیبانی کنند. این ویژگی برای اکثر صفحه‌کلیدهای QWERTY عمومی به خوبی کار می‌کند، اما گاهی اوقات ممکن است با صفحه‌کلیدی مواجه شوید که طرح‌بندی متفاوتی نسبت به کیبورد عمومی دارد. جایی که کلیدهای اصلاح کننده مانند Meta، Ctrl، Caps Lock و Alt وجود دارد. می توانید آنها را مجدداً نقشه برداری کنید تا عملکرد مشابه این کلیدها را در محیط اندروید دریافت کنید. خوشبختانه، اندروید 14 این امکان را برای کاربران فراهم می کند که کلیدهای صفحه کلید فیزیکی را مجدداً نقشه برداری کنند.