اندروید 13 را با رابط کاربری One UI 5 در گلکسی نوت 9 و گلکسی اس 9 با این کاستوم رام تجربه کنید.


سامسونگ به تازگی از نسل جدید گوشی های پرچمدار خود یعنی سری گلکسی اس 23 به همراه لپ تاپ های خانواده گلکسی بوک 3 رونمایی کرده است. این شرکت احتمالاً به زودی یک تلویزیون OLED جدید 77 اینچی و یک صفحه نمایش OLED جدید 49 اینچی را معرفی خواهد کرد. اما خبر خوب برای دارندگان گلکسی نوت 9 و گلکسی اس 9 این است که اکنون می توانند طعم اندروید 13 را در گوشی های خود تجربه کنند. با این حال، قبل از اینکه خیلی هیجان زده شوید، باید اشاره کنیم که این به روز رسانی به طور رسمی منتشر نشده است. در واقع کاستوم رام Noble ROM 3.0 امکان استفاده از رابط کاربری One UI 5.0 مبتنی بر اندروید 13 را برای دارندگان دو گوشی مذکور فراهم می کند.

یکی از توسعه دهندگان معروف XDA به نام AlexisXDA یک رام Noble سفارشی توسعه داده است. هدف این رام ارائه آخرین نسخه پوسته سفارشی سامسونگ برای گلکسی نوت 9 و گلکسی اس 9 می باشد. این کاستوم رام اکنون به نسخه 3 رسیده است و بر اساس پنجمین آپدیت اصلی One UI Galaxy Note 10 Lite و Android 13 Galaxy S20 است.

توسعه دهنده Noble ROM موفق به تهیه اندروید 13 با طعم One UI 5.0 برای گوشی های هوشمند گلکسی اس 9 و گلکسی نوت 9 شده است. رام ذکر شده می تواند برای افرادی که تمایلی به نصب کاستوم رام خام اندروید 13 ندارند بسیار مناسب باشد. چرا که سامسونگ از ماه ها قبل حتی آپدیت های امنیتی جدیدی برای این محصولات منتشر نکرده است. البته رام Noble کاملاً بی عیب و نقص نیست، اما برای یک گوشی قدیمی چه چیزی بهتر از به روز رسانی آن به آخرین نسخه سیستم عامل است؟

کاستوم رام Noble ROM 3.0 فقط برای مدل های جهانی و کره ای گلکسی نوت 9 و گلکسی اس 9 منتشر شده است. این گوشی ها از تراشه اگزینوس 9810 استفاده می کنند و در نتیجه کاربرانی که از نسخه اسنپدراگون دو دستگاه مذکور استفاده می کنند نمی توانند رام مذکور را نصب کنند.