اندروید به زودی انتقال eSIM شما به گوشی جدید را آسان‌تر می‌کند


ایده داشتن یک تلفن بدون سیم کارت جذاب است و eSIM به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید. به گفته Sammobile، میشال رحماناین افشاگر معروف ویژگی جدیدی را در نسخه بتای QPR2 اندروید 13 مشاهده کرده است که ممکن است به کاربران گوشی های هوشمند امکان مدیریت و انتقال آسان پروفایل های eSIM را بدهد. همچنین، این ویژگی ها ممکن است در آینده برای کاربران گوشی های گلکسی در دسترس باشند.

آخرین نسخه اضافه شده به Android 13 (QPR2 Beta) ممکن است به کاربران تلفن Android امکان انتقال یک نمایه eSIM از یک تلفن قدیمی به یک تلفن جدید را بدهد و در نهایت به کاربران این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر به یک تلفن جدید با قابلیت eSIM تغییر دهند. . علاوه بر این، کاربران دستگاه‌های اندرویدی می‌توانند مشخصات فیزیکی سیم‌کارت خود را به پروفایل سیم‌کارت الکترونیکی (eSIM) تبدیل کنند.

به گفته رحمان، قابلیت انتقال پروفایل‌های eSIM برای تلفن‌های پیکسل و سایر دستگاه‌های GMS (سرویس‌های موبایل گوگل) در حال انجام است. بنابراین، ممکن است در آینده برای گوشی های سامسونگ گلکسی در دسترس باشد. ناگفته نماند که گوشی های هواوی که از خدمات موبایل گوگل استفاده نمی کنند به این قابلیت مجهز نخواهند شد.

با این حال، با توجه به جدول زمانی بتای اندروید 13، حداقل این امکان وجود دارد که گلکسی زد فلیپ 5 و گلکسی زد فولد 5 جزو اولین گوشی های سامسونگ باشند که از این ویژگی ها پشتیبانی می کنند.

البته این احتمال نیز وجود دارد که ویژگی ذکر شده ابتدا به دستگاه های پیکسل محدود شود و سامسونگ و دیگر سازندگان گوشی های هوشمند اندرویدی برای استفاده از این ویژگی ها باید کمی بیشتر صبر کنند.