اندروید اکنون به بلوتوث و وای فای اجازه می دهد با فعال بودن حالت هواپیما روشن بمانند


گوگل در حال ایجاد یک تغییر کوچک اما مفید در اندروید است. اگر وای فای دستگاه خود را در حالی که حالت هواپیما فعال است روشن کنید، اولین بار که این کار را انجام می دهید، اعلانی با این متن نمایش داده می شود: «وای فای در حالت هواپیما روشن است / اگر وای فای را نگه دارید روشن است، دفعه بعد که در حالت هواپیما هستید روشن می ماند» که می گوید: «Wi-Fi در حالت هواپیما روشن است / اگر Wi-Fi را روشن نگه دارید، وقتی حالت هواپیما فعال شود، Wi-Fi دوباره روشن می شود. “

به گفته گوگل، هنگامی که برای اولین بار حالت هواپیما را در دستگاه اندرویدی خود فعال می کنید، بلوتوث و وای فای خاموش می شوند. به گفته FonArena، این شرکت قبلا به کاربران اجازه می داد حتی با فعال بودن حالت هواپیما، بلوتوث را روشن نگه دارند تا ارتباط بین هدفون یا ساعت هوشمند از طریق بلوتوث قطع نشود. به عبارت دیگر، کاربران همچنان می‌توانند از لوازم جانبی بلوتوث متصل به گوشی اندرویدی خود حتی در حالت هواپیما استفاده کنند.

حالت Airpama در پیکسل 6

مقاله مرتبط:

اکنون گوگل ویژگی فوق را برای Wi-Fi نیز ارائه می دهد. اگر در حالی که حالت هواپیما فعال است Wi-Fi را روشن کرده باشید، تلفن شما این عمل را به خاطر می آورد و دفعه بعد که حالت هواپیما را روشن می کنید، وای فای دستگاه شما روشن می ماند. بنابراین، با وجود تعداد زیادی از خطوط هوایی که امروزه اتصال Wi-Fi را ارائه می دهند، هنوز هم می توانید در حین پرواز از اتصال Wi-Fi لذت ببرید.

برای روشن کردن حالت هواپیما، به تنظیمات > شبکه و اینترنت > روشن یا خاموش کردن حالت هواپیما بروید. راه حل دیگر این است که مرکز اعلان ها را از بالای صفحه پایین بکشید و سپس روی AirPlane Mode ضربه بزنید. برای اتصال به شبکه Wi-Fi، به تنظیمات > شبکه و اینترنت بروید. اکنون باید شبکه مورد نظر را از لیست موجود انتخاب کرده و در صورت محافظت از رمز عبور رمز عبور آن را وارد کنید. برای روشن کردن بلوتوث، به تنظیمات > دستگاه‌های متصل > تنظیمات برگزیده اتصال > بلوتوث بروید.

به یاد داشته باشید، اکنون که حالت هواپیما در گوشی اندرویدی شما فعال است، دستگاه شما آخرین باری که وای فای و بلوتوث در این وضعیت بوده را به یاد می آورد و از آن به بعد، هر بار که حالت را فعال می کنید، تنظیمات Wi-Fi و بلوتوث را به یاد می آورد. مطابق آخرین زمان به روز رسانی شود تغییرات شما اعمال خواهد شد.

با توجه به توضیحات صفحه پشتیبانی گوگل، این قابلیت برای تمامی گوشی های اندرویدی در دسترس خواهد بود. در حال حاضر، می‌توانیم تأیید کنیم که این تغییر برای کاربران پیکسل 6 اعمال می‌شود.