انتقاد شدید از موزه ای در هلند به دلیل نمایش نقاشی ای که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است


موزه ای در هلند به دلیل نمایش نسخه ای از نقاشی معروف با هوش مصنوعی مورد انتقاد قرار گرفته است. رنگ آمیزی دختری با گوشواره مروارید در سال 1665 توسط یوهانس فرمایر ایجاد شد و معمولاً در موزه موریتشویس نگهداری می شود، اما تا 4 ژوئن به موزه ملی آمستردام منتقل شد.

مطابق با Gizmodo، مدیران موزه Mauritshuis مسابقه جدیدی را برای هنرمندان راه اندازی کرده اند تا یک نسخه از نقاشی دختری با گوشواره مروارید را ارسال کنند و شانس خود را امتحان کنند. Maerichshuis گفت که قصد دارد نسخه جعلی نقاشی را تا زمان بازگرداندن اصل آن در موزه به نمایش بگذارد.

در نهایت نسخه ای از این نقاشی که توسط هوش مصنوعی خلق شده بود انتخاب شد. در این نسخه، ما دختر را با گوشواره های روشن تر می بینیم و نقاشی به طور کلی ساختارمندتر است. همین موضوع باعث شد تا اعضای جامعه هنری هلند از موزه Maerichshuis انتقاد کنند.

هنرمندان در مجموع 3480 اثر هنری ثبت کردند و در نهایت جولیان ون دیکن، هنرمند آلمانی به عنوان یکی از پنج هنرمند برتر انتخاب شد. آنچه توسط ون دیکن ضبط شده، انتقادات زیادی را به دنبال داشته است. علاقه مندان به هنر به شدت با نقاشی های خلق شده توسط هوش مصنوعی مخالف هستند و می گویند این نقاشی ها اثر هنری نیستند. یکی از منتقدان گفت که تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی نوعی سرقت ادبی است.