انتشار به روز رسانی های اصلی اندروید تا چهار سال. وعده وان پلاس برای برخی از گوشی های 2023 این برند


وان پلاس به لیست سازندگان گوشی های هوشمند اندرویدی پیوست که متعهد به پشتیبانی نرم افزاری طولانی مدت از محصولات خود هستند. این برند قول داده است که به‌روزرسانی‌های OxygenOS را به مدت چهار سال برای گوشی‌های منتخبی که در سال 2023 و پس از آن عرضه می‌شوند ارائه کند. این شرکت همچنین اعلام کرد که این گوشی ها به مدت پنج سال وصله های امنیتی دریافت خواهند کرد. شرکت مذکور نام دستگاه هایی را که تحت پوشش این تصمیم جدید قرار می گیرند، ذکر نکرده است، اما اگر گوشی های رده بالایی مانند وان پلاس 11 را در اولویت قرار دهد، تعجب نخواهیم کرد.

OnePlus قبلاً برخی از ویژگی های OxygenOS 13.1 را به نمایش گذاشته است. این به روز رسانی در نیمه اول سال 2023 منتشر خواهد شد. به گفته Engget، نرم افزار جدید این شرکت شامل ویژگی تغییر یافته صفحه نمایش همیشه روشن با پشتیبانی Spotify، مدیریت حافظه با هوش مصنوعی که عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد، فضای صوتی مبتنی بر Dolby Atmos، دوم است. فضای خصوصی نسل، و زبان طراحی جدید آن به نام Aquamorphic.

مقاله مرتبط:

سیاست جدید OnePlus در ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای محصولات خود، آن را تقریباً همتراز با سامسونگ قرار می‌دهد، زیرا این غول فناوری کره جنوبی همچنین تا چهار سال به‌روزرسانی‌های اصلی اندروید و تا پنج سال وصله‌های امنیتی را برای تلفن‌های پرچمدار خود ارائه می‌کند. گوگل همچنین با معرفی سری پیکسل 6، دوره پشتیبانی از وصله های امنیتی را به پنج سال افزایش داد، اما این گوشی ها تنها به مدت سه سال نسخه های جدید اندروید را دریافت خواهند کرد. اپل معمولاً هر پنج سال یک بار به‌روزرسانی‌های اصلی آیفون‌های خود را منتشر می‌کند و گاهی اوقات اصلاحات امنیتی مهمی را برای مدل‌های بسیار قدیمی منتشر می‌کند.

اگر تصمیم دارید از جدیدترین ویژگی های نرم افزاری در طول عمر گوشی هوشمند خود استفاده کنید، شاید ارزش توجه به وعده های جدید OnePlus را داشته باشد. این در حالی است که بسیاری از سازندگان گوشی های اندرویدی مانند موتورولا آپدیت های بسیار کمتری را برای محصولات خود منتشر می کنند.