امارات می خواهد به پایتخت ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شود


صنیع الزودیوزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ در داووس سوئیس، محل برگزاری مجمع جهانی اقتصاد، اظهارات مثبتی درباره نقش بالقوه ارزهای دیجیتال در اقتصاد کشورش بیان کرده است.

الزودی گفت:

الزیودی او در مورد پروژه تبدیل امارات به یکی از بزرگترین مراکز ارزهای دیجیتال در جهان به بلومبرگ توضیحاتی ارائه کرد. وی همچنین به برنامه های کشورش برای ایجاد چارچوب قانونی لازم برای گسترش اقدامات در حوزه ارزهای دیجیتال اشاره کرد. الزودی در بخشی از توضیحات خود گفت:

حمایت امارات متحده عربی از ارزهای دیجیتال در میان مشکلات فعلی بازار

عمر سلطان العلماءوزیر هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال و کاربردهای کار از راه دور امارات و نماینده این کشور در مجمع جهانی اقتصاد، یک روز قبل از مصاحبه الزودی، اظهار داشت که امارات همچنان به هدف خود بدون توجه به کاهش اخیر ارزش بازار متعهد است. از ارزهای دیجیتال

سلطان العلماء در میزگردی با عنوان «یافتن تعادل مناسب برای ارزهای دیجیتال» اعلام کرد که شرکت‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال قبلاً از امارات به عنوان خانه ارزهای دیجیتال یاد می‌کردند و این یکی از نکات مثبتی است که باید به آن توجه شود. حساب.

بازار ارزهای دیجیتال از نوامبر گذشته و پس از فروپاشی صرافی معروف FTX با سقوط قابل توجهی روبرو شد. اگرچه در چند هفته گذشته شاهد رشد ثابتی در این بازار بوده‌ایم، اما هنوز راه زیادی تا بهبودی کامل وجود دارد.

به عنوان مثال، بیت کوین به عنوان برترین ارز دیجیتال و بزرگترین دارایی دیجیتال در جهان، از ابتدای سال 2023 رشد 37.40 درصدی را تجربه کرده است. طبق داده های CoinMarketCap، ارزش هر واحد از این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مطلب این مقاله 22600 دلار و ارزش بازار آن 435.9 میلیارد دلار است.

آیا امارات می تواند به پایتخت ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شود؟

در طول سال‌های گذشته، امارات متحده عربی بارها تمایل خود را برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی برای فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری اعلام کرده است. دولت این کشور در راستای هدف خود، به طور مستمر سیاست هایی را برای تشویق فعالیت کسب و کارهای مبتنی بر بلاک چین در کشور ارائه کرده است.

به گزارش بیت کوینیست، تلاش های امارات تاکنون موفقیت های زیادی را به همراه داشته است و در حال حاضر بیش از 400 کسب و کار فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در این کشور فعالیت می کنند. علاوه بر این، چارچوب نظارتی دوستانه امارات متحده عربی باعث شده است که چندین صرافی بزرگ از جمله Binance، OKX و BitOasis مجوز فعالیت در این کشور را دریافت کنند.

دبی، مرکز تجاری امارات متحده عربی، همچنین میزبان جشنواره‌های ارزهای دیجیتال بزرگ از جمله اجلاس جهانی بلاک چین و کریپتوفست و کریپتو اکسپو دبی بوده است.

واضح است که امارات متحده عربی برای رسیدن به هدف بزرگ خود در حوزه ارزهای رمزپایه در مسیر درستی حرکت می کند. اگرچه این کشور همچنان با مشکلات عدیده ای مانند خطر دائمی تقلب و رقابت فزاینده کشورهای دیگر مانند بحرین، قطر و مصر که اهداف مشابهی را دنبال می کنند، مواجه است. اما در حال حاضر می توان آن را گزینه اصلی تبدیل شدن به سرمایه ارزهای دیجیتال در جهان دانست.