ال جی دوربین پریسکوپی با زوم بدون اتلاف 4 تا 9 برابر معرفی کرد


علیرغم خروج رسمی ال جی از بازار موبایل، این شرکت همچنان از طریق یکی از زیرمجموعه های خود، ال جی اینوتک، نقش مهمی در گوشی های هوشمند امروزی ایفا می کند. LG Innotek یکی از تامین کنندگان اصلی ماژول دوربین گوشی است. ال جی از دوربین تله فوتو جدیدی رونمایی کرده است که زوم اپتیکال (بدون افت کیفیت) را ارائه می دهد. ال جی قصد دارد با همکاری کوالکام دوربین جدید خود را به گوشی های اندرویدی رده بالای مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 2 معرفی کند.

اکثر گوشی‌های هوشمند برای زوم به برش دیجیتال متکی هستند و در نتیجه استفاده از این سیستم، کیفیت عکس کاهش می‌یابد. اما به گفته Verge، دوربین جدید ال‌جی به لنز متحرکی مانند دوربین‌های DSLR مجهز شده است. استفاده از لنز متحرک جزئیات تصویر را حفظ می کند.

دوربین جدید ال جی به لنز با مکانیزم پریسکوپی مجهز شده است. استفاده از لنز پریسکوپی از افزایش ضخامت بیش از حد جلوگیری می کند. نتیجه لنزی است که زوم 4 برابری تا 9 برابری را بدون افت کیفیت ارائه می دهد.

سونی تنها تولید کننده بزرگ دوربین است که زوم اپتیکال واقعی را در گوشی های هوشمند ارائه می دهد. اوپو همچنین در حال کار بر روی دوربینی با عملکرد مشابه است. لنز مورد استفاده در Xperia 1 IV بزرگنمایی 3.5 تا 5.2 برابر را ارائه می دهد. فریم تصویری معادل یک لنز 85-125 میلی متری ایجاد می کند.

لنز جدید ال جی از لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) نیز پشتیبانی می کند. به گفته ال جی، ماژول جدید این شرکت از یک محرک کوچک و بسیار دقیق استفاده می کند که عناصر لنز را در مقیاس یک میکرون برای زوم حرکت می دهد. ال جی می گوید محصول جدیدش به شرکت ها این امکان را می دهد که از لنزهای کمتری در پنل پشتی گوشی استفاده کنند. به جای استفاده از لنز زوم 4 برابر و لنز زوم 9 برابر، می توانید فقط از لنز جدید ال جی استفاده کنید.