الون ماسک؛ منتقد هزینه 30 درصدی اپل، مخترع هزینه اشتراک 1000 دلاری توییتر


الون ماسک که مدت کوتاهی پس از تسلط بر توییتر تا آستانه یک جنگ بزرگ با اپل پیش رفت، سیاست‌های بحث برانگیزتری از همیشه برای شبکه اجتماعی خود اتخاذ کرده است. گزارشی از مجله Information ادعا می کند که توییتر به دنبال دریافت 1000 دلار در ماه از مشاغل در ازای تیک طلا است.

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس خیلی زود تفنگ خود را به سمت اپل نشانه گرفت. ماسک که پیش از این از اپل به خاطر هزینه های اپ استور انتقاد کرده و آن را «مالیات اینترنتی» نامیده بود، در توییتی نوشت که اپل، بزرگترین مشتری تبلیغاتی توییتر، تا حد زیادی تبلیغات در این شبکه اجتماعی را متوقف کرده است.

انتقاد اصلی ایلان ماسک تعرفه هایی بود که اپل برای اپ استور اعمال می کند. سازنده گوشی های آیفون از تمامی تراکنش های انجام شده در پلتفرم اپ استور بین 15 تا 30 درصد پورسانت دریافت می کند. منتقدان هزینه اپل را ناعادلانه می‌دانند، اما اپل می‌گوید برای فعال نگه داشتن اپ استور، شارژ کردن آن ضروری است.

بدتر از همه، ایده 1000 دلار هزینه اشتراک برای یک تیک طلایی است. این خبر هنوز به طور رسمی توسط توییتر تایید نشده است، اما اسکرین شات های لو رفته از مکالمات با مدیر محصول این شرکت، شایعات را تایید می کند.

نظر شما کاربران تیرازیس فایل در مورد رفتار دوگانه ایلان ماسک چیست؟