افشای ویژگی های هدست واقعیت ترکیبی اپل; ردیابی حرکات چشم، ایجاد آواتار و ایجاد نسخه سه بعدی از سیستم عامل آیفون


نرم افزار FaceTime در هدست اپل “به صورت واقعی چهره و بدن کاربر را در دنیای واقعیت مجازی نمایش می دهد.” این آواتارها به دو کاربر (هر کدام یک هدست اپل) اجازه می دهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و احساس کنند که در یک اتاق نشسته اند. در حال حاضر متا نیز ویژگی مشابهی دارد، اما یک آواتار کارتونی بسیار کم کیفیت روی هدست های متا ایجاد می کند.

رندر آواتار با کیفیت بالا نیاز به قدرت پردازش بسیار بالایی از کاربران دارد، بنابراین هدست اپل تنها از آواتارهای واقعی در چت های دو نفره پشتیبانی می کند. این هدست امکان جلسات FaceTime را با چند نفر فراهم می کند، اما کاربران اضافی به عنوان یک نماد یا Mimoji نمایش داده می شوند. میموجی ایموجی سفارشی اپل است.

منابع آگاه می گویند که هدست واقعیت ترکیبی اپل «بهار آینده» رونمایی خواهد شد، اما تاریخ عرضه هنوز برای تغییر باز است. رونمایی بهاری به اپل این امکان را می دهد که در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در ماه ژوئن درباره این هدست با جزئیات بیشتری صحبت کند. این هدست تا قبل از پایان سال 2023 عرضه خواهد شد.

اپل نیز مانند دیگر شرط بندی های خود قصد دارد به آرامی وارد عرصه واقعیت های ترکیبی شود. به گفته گارمین، تولید اولیه هدست واقعیت ترکیبی اپل از ماه آینده در چین آغاز خواهد شد. در ابتدا اپل هدست خود را فقط در بازار آمریکا عرضه خواهد کرد.

قیمت 3000 دلاری آن تاثیر قابل توجهی بر فروش هدست اپل خواهد داشت. اپل در حال حاضر روی مدل ارزان‌تری از هدست خود کار می‌کند که قیمتی در حدود 1500 دلار دارد و در اواخر سال 2024 یا اوایل سال 2025 عرضه می‌شود. این برچسب قیمت هدست جدید اپل را به رقیب مستقیم تری برای هدست واقعیت ترکیبی متا تبدیل می‌کند.

اپل انتظار دارد تا یک سال پس از عرضه حدود یک میلیون دستگاه از اولین هدست خود را بفروشد. فروش آیفون، بزرگترین منبع پول اپل، به رکورد بیش از 200 میلیون دستگاه در سال اول رسید. در اقدامی غیرمنتظره، اپل قصد ندارد از نسخه اولیه هدست واقعیت مختلط سودی به دست آورد، حتی اگر هدست مورد بحث دارای برچسب قیمتی 3000 دلاری باشد. این نشان می دهد که اپل به دنبال موفقیت بلندمدت است.

تماشای ویدیوهای همه جانبه یکی از مهم ترین ویژگی های هدست واقعیت ترکیبی اپل خواهد بود. اپل برای تولید محتوای واقعیت مجازی برای هدست خود با شرکت هایی مانند دیزنی مذاکره کرده است و قصد دارد محتویات سرویس Apple TV Plus را برای سازگاری با این هدست به روز کند. در سال 2020، اپل NextVR را خریداری کرد تا از تخصص مهندسان خود برای ایجاد محتوای ورزشی واقعیت مجازی استفاده کند.

هدست واقعیت مختلط اپل توانایی مستقلی برای تماشای ویدیوها خواهد داشت “که به کاربر احساس تماشای یک فیلم بر روی صفحه نمایش غول پیکر در جای دیگری مانند صحرا یا فضا را می دهد.” هدست اپل بلندگوهای قدرتمندی نخواهد داشت، بنابراین به کاربران توصیه می شود که AirPods را در گوش خود قرار دهند تا به صدای فراگیر دست یابند.