افزایش نرخ دلار بازار موبایل علاءالدین را بسته است


به گزارش تیرازیس فایل، همزمان با افزایش تکان دهنده قیمت دلار که از 42 هزار و 450 به 43 هزار و 260 رسید، قیمت گوشی های آیفون 13 به یکباره جهش کرد تا جایی که فروشندگان این گوشی ها ترجیح دادند کرکره تلفن های همراه را ببندند. مغازه های آنها

یکی از فروشندگان علاءالدین به تیرازیس فایل گفت: از صبح که قیمت دلار افزایش یافت، آیفون 13 پرو مکس که تا دیروز حدود 80 تا 82 میلیون قیمت داشت، به 100 میلیون تومان رسید، در این شرایط هیچ مشتری ای نمی شود. به سراغ چنین گوشی بیایید این در حالی است که این نوسان قیمت دلار باعث شده بود بازار تلفن همراه به خصوص آیفون برای چند روز خواب باشد.

وی در ادامه افزود: ادامه چنین وضعیتی بازار موبایل را به طور کامل تعطیل خواهد کرد.

یکی دیگر از فروشندگان تیرازیس فایل گفت: هیچ چشم اندازی برای آینده وجود ندارد، نه خریدار می تواند حرکتی انجام دهد و نه فروشنده. همه همکاران دست خود را گرفتند تا ببینند چه اتفاقی می افتد. آیا می توان در عرض یکی دو ساعت حدود 10 میلیون تومان برای یک محصول هزینه کرد؟ امروز صبح که شروع به کار کردیم قیمت آیفون 13 پرو مکس وان ترا 92 میلیون تومان بود و کمتر از دو ساعت بعد به 100 میلیون تومان رسید.

بررسی ها نشان می دهد که نه تنها بازار تلفن همراه تعطیل است، بلکه مراجعه به صفحات فروش لپ تاپ در فروشگاه ها نیز نشان می دهد که عملاً هیچ فروشی صورت نمی گیرد زیرا در جلوی اکثر محصولات کلمه ناموجود نوشته شده است.

به روز رسانی: فروشندگان علاءالدین مغازه های خود را باز کرده اند.