افزایش سطح تقاضا برای بیت کوین؛ آیا بازار صعودی شروع می شود؟


همانطور که در نمودار بالا می بینید، آدرس های فعال بیت کوین در طول بازار نزولی به ارزش نسبتاً پایینی رسیده اند. اما اخیرا با رشد بازار، بهبودهایی در این شاخص مشاهده می شود.

قیمت ارزهای دیجیتال، معمولاً در بازارهای نزولی، باعث می شود بسیاری از کاربران تمایلی به معامله آنها نداشته باشند. با این حال، با شروع حرکات نوسانی، سرمایه گذاران برای انجام معامله عجله می کنند. به همین دلیل، معیار تقاضا می تواند مقادیر بالاتری را نشان دهد.

بیت کوینیست می نویسد که سقوط صرافی FTX نیز باعث شد تا حجم معاملات به طور ناگهانی افزایش یابد. با ادامه حرکت قیمت بیت کوین پس از سقوط صرافی مذکور، تعداد آدرس های فعال نیز کاهش یافت.

اندازه گیری میزان تقاضا با افزایش قیمت بیت کوین تا حدودی بهبود یافته است. اما این افزایش هنوز قابل توجه نیست. در مقایسه، چرخه 2018 تا 2019 شاهد افزایش سریع فعالیت پس از پایان بازار نزولی بود.

نوسانگر قیمت کاهش یافته (DPO) تفاوت بین چرخه فعلی و قبلی را بهتر نشان می دهد. در حال حاضر، روند DPO تنها نشانه های اولیه خروج از بازار نزولی در چرخه فعلی را نشان می دهد.

تحلیلگر CryptoQuant می گوید:

همچنین علیرغم پیش‌بینی‌ها در مورد یک سال پرتلاطم احتمالی در بخش اقتصاد کلان، سرمایه‌گذاران همچنان احساس ریسک‌گریزی ندارند و محتاط‌تر هستند.