افزایش سرعت لپ تاپ های قدیمی


Windows Update ممکن است با به روز رسانی درایورهای لپ تاپ یا نصب نسخه جدیدی از ویندوز که مشکلات نسخه قبلی را برطرف می کند، عملکرد کلی لپ تاپ را بهبود بخشد.

به طور پیش‌فرض، لپ‌تاپ شما باید Windows Update را به طور منظم اجرا کند و به‌روزرسانی‌های موجود را دانلود و نصب کند، مگر اینکه به‌روزرسانی‌های خود را به تعویق انداخته باشید یا این ویژگی را غیرفعال کرده باشید.

می‌توانید Windows Update را اجرا کنید و با باز کردن منوی تنظیمات ویندوز و سپس انتخاب Updates & Security، به‌روزرسانی‌های در انتظار را دانلود و نصب کنید. فراموش نکنید که اکثر به روز رسانی ها نیاز به راه اندازی مجدد لپ تاپ برای تکمیل نصب دارند.

7. بازنشانی ویندوز

اگر لپ تاپ شما همچنان کند است، زمان آن رسیده است که لپ تاپ را به تنظیمات پیش فرض کارخانه برگردانید.

بازنشانی ویندوز اغلب برای افزایش سرعت لپ تاپ مفید است و می تواند مشکلات برنامه، پیکربندی ویندوز و درایور دستگاه را که باعث مشکلات عملکردی می شوند، حل کند.

بازنشانی ممکن است برای سخت افزارهای قدیمی بیشتر طول بکشد. قبل از ریست کردن ویندوز، حتما از تمامی فایل های مهم بک آپ بگیرید.

8. ارتقاء سخت افزار

ما معمولاً سخت ترین روش را در انتهای مقاله قرار می دهیم زیرا می خواهیم مطمئن شویم که ابتدا همه روش های مفید و آسان را امتحان کنید و در نهایت به آخرین روش برسید.

در مشکلاتی مانند کندی لپ تاپ های قدیمی یا لپ تاپ های جدید که قدرت چندانی ندارند، بهترین راه ارتقای سخت افزار است.

اگر رم لپ تاپ شما کم است و لپ تاپ امکان تعویض آن را به شما می دهد، با خرید رم و ارتقای آن می توانید تغییرات قابل توجهی در سرعت لپ تاپ خود مشاهده کنید.

اما قبل از ارتقای رم، اگر همچنان از هارد دیسک استفاده می کنید، باید در اسرع وقت به فکر ارتقای آن به SSD باشید. سرعت عملکرد SSD با HDD متفاوت است. برای شروع، یک راهنمای خرید بهترین حافظه های SSD موجود در بازار را بررسی کنید.

حتما دفترچه راهنمای لپ تاپ خود را بررسی کنید تا ببینید آیا از ارتقا پشتیبانی می کند یا خیر. همچنین، قبل از ارتقاء سخت افزار، یک فایل پشتیبان از تمام اطلاعات خود تهیه کنید.