اسیر اخبار جعلی نشوید؛ تصویر لو رفته از گوشی هواوی کریستیانو رونالدو جعلی است


در اینترنت که 60 درصد مطالب تکراری است، تعداد اخبار جعلی به حداکثر ممکن رسیده است. گاهی اخبار جعلی در قالب متن ادعاهای عجیبی می کنند، گاهی فناوری دیپ فیک وارد معادله می شود و گاهی افرادی که به دنبال دیده شدن هستند سعی می کنند با استفاده از نرم افزار فتوشاپ تصویری با دامنه وسیع بسازند.

به گزارش تیرازیس فایل، تصویری منسوب به کریستیانو رونالدو اولین بار توسط یک مرد چینی منتشر شد، او را داخل ماشینش با یک گوشی هواوی نشان می دهد. رونالدو در این تصویر هواوی میت آر اس پورشه دیزاین 2018 را روی داشبورد خودروی خود دارد که ظاهراً بنتلی کانتیننتال GT است.

عکس جعلی رونالدو در ماشین بنتلی با استفاده از گوشی هواوی

رونالدو می داند که پاپاراتزی ها همیشه در مکان های عمومی از او عکس می گیرند. اینکه بازیکن معروف گوشی هوشمند محبوبی را روی داشبورد ماشینش بگذارد، جایی که به راحتی قابل مشاهده است، منطقی نیست.

مقالات مرتبط:

رونالدو در حال حاضر در اردوی تیم ملی پرتغال در قطر حضور دارد و بعید است که اجازه خروج از اردو را به تنهایی پیدا کند. نکته دیگر این است که ویژگی های رونالدو در تصویر فاش شده با آخرین تصاویر او در جام جهانی مطابقت ندارد.

بارزترین نکته برای تقلبی خواندن تصویر مورد نظر این است که رنگ سوژه اصلی تفاوت چشمگیری با سایر قسمت های تصویر دارد. اگر به تصویر دقت کنید، می بینید که به طرز ناشیانه ای با فتوشاپ طراحی شده است.

شبکه های اجتماعی و بسترهای مبتنی بر اینترنت فرصتی بی نظیر برای کسانی است که به هر قیمتی می خواهند دیده شوند. هنگام دیدن اخبار جنجالی، تفکر انتقادی خود را حفظ کنید تا طعمه اخبار جعلی نشوید.