اسپیس ایکس تست تمرینات آموزشی مرطوب استارشیپ را تکمیل کرد


نمونه اولیه سیستم حمل و نقل فضایی نسل بعدی اسپیس ایکس که از یک تقویت کننده فوق سنگین و یک Starship به عنوان مرحله بالایی تشکیل شده است، در روز دوشنبه در طی آزمایش تمرین آماده سازی مرطوب در Starbase، تگزاس، با اکسیژن مایع و متان سوخت رسانی شد. به گزارش اسپیس نیوز، در این آزمایش از نسخه های Booster 7 و Ship 24 استفاده شد و در طی آن، بدون روشن شدن موتور موشک، شمارش معکوس شبیه سازی شد.

در حالی که این آزمایش در حال انجام بود، اسپیس ایکس جزئیات کمی در مورد آن فاش کرد. با این حال، ناظران می توانستند یخ زدگی را روی بدنه موشک که با سوخت فوق خنک پر شده بود، ببینند. تنها پس از اتمام تمرین آماده سازی مرطوب بود که اسپیس ایکس تایید کرد که انجام خواهد شد.

اسپیس ایکس اوایل روز سه‌شنبه اعلام کرد که این موشک با بیش از 4.5 میلیون کیلوگرم سوخت بارگیری شده است. او در توییتر نوشت: کشتی فضایی اولین تمرین آماده سازی کامل خود را امروز در Starbase انجام داد. “آزمایش امروز به تایید توالی کامل شمارش معکوس پرتاب و همچنین عملکرد سفینه فضایی و سکوی مداری برای عملیات واقعی کمک خواهد کرد.”

تمرین آماده سازی مرطوب یکی از نقاط عطف مهم سفینه فضایی قبل از آماده شدن برای پرتاب مداری است. نقطه عطف دیگر آزمایش احتراق ثابت تمام 33 موتور تقویت کننده رپتور فوق سنگین است. اتفاقی شگفت انگیز که هنوز ندیده ایم.

الون ماسکمدیرعامل اسپیس ایکس اواخر ماه گذشته در توییتر اعلام کرد که این شرکت ممکن است در حال آماده شدن برای پرتاب Starship به مدار در اواخر فوریه باشد. وی افزود: پرواز آزمایشی مداری در ماه مارس (اسفند یا فروردین) بسیار محتمل است.