استفاده از ChatGPT برای کنترل روبات ها. آینده ای هیجان انگیز یا پایانی مانند پایانی؟


حالا دنیایی را تصور کنید که در آن می‌توانید مستقیماً با روبات‌ها ارتباط برقرار کنید و مانند انسان‌ها به زبان انگلیسی به آن‌ها دستور بدهید. اگر ربات ها قوانین فیزیک را درک کنند چه اتفاقی می افتد؟ آیا چنین سطحی از عملکرد خوب است یا بد؟ مایکروسافت فکر می کند که دستیابی به این پیشرفت مزایایی خواهد داشت و احتمالاً حق با این شرکت است. از طرفی مشکلات هوش مصنوعی جدید بینگ باعث نگرانی هایی در این زمینه می شود. چت بات مایکروسافت گاهی پاسخ های تهدیدآمیز و عجیبی می دهد و گاهی حتی اعلام می کند که زنده است. تصور اینکه هوش مصنوعی یک هویت مخفی را تشکیل می دهد و پاسخ های آن حاوی نکاتی از تسلط بر جهان است، ناراحت کننده است.

مایکروسافت مقاله ای با مجموعه جدیدی از اصول طراحی منتشر کرده است تا از یک مدل زبان بزرگ مانند ChatGPT برای ارائه دستورالعمل ها به ربات ها استفاده کند. چارچوب این شرکت با تعریف لیستی از وظایف سطح بالایی که یک ربات می تواند انجام دهد آغاز می شود و سپس با نوشتن یک درخواست که ChatGPT به زبان ربات ترجمه می شود، ادامه می یابد. در مرحله بعد شبیه سازی ربات با پیروی از دستورالعمل های کاربر شروع می شود. می‌توانید دستورالعمل‌های اصلاح‌شده را برای تغییر عملکرد ربات به chatbot بدهید و در نهایت کد تکمیل‌شده را روی ربات اجرا می‌کند.

اگر مراحل استفاده از ربات چت هوش مصنوعی برای کنترل یک ربات ساده به نظر می رسد، به این دلیل است که مایکروسافت در حال حل یک مشکل مهندسی فوق العاده پیچیده برای رسیدن به این هدف است. این شرکت برای نشان دادن مفهوم خود از استفاده از ChatGPT برای کنترل ربات ها، ویدیوهای سرگرم کننده ای را به اشتراک گذاشته است.

همانطور که در ویدئوی بالا مشاهده می کنید، دلیلی برای وحشت در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای کنترل ربات ها وجود ندارد. در این کلیپ از ChatGPT برای کنترل پهپاد استفاده شده است که البته بسیار جذاب به نظر می رسد.

امیدواریم در نهایت شاهد استفاده بهینه از هوش مصنوعی در زمینه های مختلف باشیم و قبل از استفاده از پروژه هایی مانند ChatGPT برای کنترل ماشین ها در دنیای فیزیکی، تمامی مشکلات آن ها شناسایی و حل شود تا شاهد فیلم های اکشن تخیلی مانند این نباشیم. ترمیناتور در حال تبدیل شدن به واقعیت