استراتژی عجیب سامسونگ: استفاده از زبان طراحی یکسان در تقریبا همه گوشی های جدید


سال گذشته سامسونگ از جزیره دوربین در پنل پشتی مدل های استاندارد و پلاس گوشی های سری گلکسی اس استفاده کرد اما مدل اولترا جزیره دوربین نداشت. با رونمایی رسمی از سری گلکسی اس 23 متوجه شدیم که طراحی گوشی های این خانواده از قسمت پشتی بسیار شبیه به هم است. در مدل های استاندارد و پلاس دیگر جزیره دوربین وجود ندارد و لنزها جدا از بدنه بیرون زده اند.

این اولین بار نیست که سامسونگ از چنین طراحی جذابی در گوشی های خود استفاده می کند، اما نکته عجیب اینجاست که طراحی مورد بحث تقریبا وارد تمامی دستگاه های این شرکت کره ای شده است. در حالی که طراحی چشم نواز یک نکته مثبت در گوشی های میان رده است، همین استراتژی سامسونگ باعث شده تا گوشی های گلکسی که برای بخش های مختلف بازار به فروش می رسند، هویت مستقل خود را تا حدودی از دست بدهند.

رندرهای منتسب به گلکسی A54، گوشی میان رده سامسونگ، نشان می دهد که این شرکت کره ای طراحی مشابهی را برای دستگاه های میان رده خود در نظر گرفته است. این رندرها در حال حاضر رسمی نیستند، اما به احتمال زیاد کاملا دقیق هستند. افشاگران متمرکز بر سامسونگ مرتباً رندرهای مطبوعاتی دقیق محصولات این شرکت را فاش می کنند.

آنچه در مورد طراحی گلکسی A54 گفتیم در رندرهای غیر رسمی گلکسی A34 نیز قابل مشاهده است. جزیره دوربین را نیز در این دستگاه ارزان قیمت نمی بینیم.

این شباهت پنل پشتی گوشی های مختلف سامسونگ در نگاه اول غیر منطقی است. نظر شما در مورد کاربران تیرازیس فایل چیست؟