استارتاپ استخراج سیارک در آستانه انجام اولین ماموریت خود است


استروفورج، یک استارت‌آپ مستقر در کالیفرنیا که در تلاش است به اولین شرکت استخراج معدن در اعماق فضا تبدیل شود، به تازگی یک ماموریت تجاری بلندپروازانه برای رصد یک سیارک دوردست را اعلام کرده است.

Stroforge به دنبال سرمایه گذاری در صنعت پروازهای فضایی به سرعت در حال توسعه و تبدیل شدن به اولین شرکتی است که فلزات را در اعماق فضا استخراج می کند. این استارت آپ کالیفرنیایی در سال گذشته (سال اول تأسیس خود) 13 میلیون دلار سرمایه اولیه جذب کرد و اکنون رسماً در سال جاری دو مأموریت مرتبط با معدن را اعلام می کند. Astroforge با چندین شرکت دیگر از جمله OrbAstro، Dunn Aerospace و Intuitive Machines همکاری می کند تا به هدف خود دست یابد.

فضا مکان مهمی برای کسانی است که به دنبال عناصر ارزشمندی هستند، از جمله فلزات کمیاب مانند پلاتین، طلا، ایریدیوم، پالادیوم، اسمیم و غیره. مواد موجود در یک سیارک می‌توانند تریلیون‌ها دلار به دست آورند و استخراج سیارک را به یک چشم‌انداز وسوسه‌انگیز تبدیل می‌کنند. ایده استخراج فضایی برای چندین دهه وجود داشته است. اما هزینه های گزاف مرتبط با آن، انجام این کار را تقریبا غیرممکن کرده است. با این حال، به لطف توسعه موشک های قابل استفاده مجدد و ماهواره ها و فضاپیماهای مقرون به صرفه، ما بیش از هر زمان دیگری به تحقق رویای استخراج مواد از فضا نزدیک شده ایم.

Stryforge فلزات گروه پلاتین یا PGM را هدف قرار می دهد که در صنایع مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، فلز گرانبها و خاکی کمیاب پالادیوم در مبدل های کاتالیزوری استفاده می شود، به همین دلیل است که این قطعات خودرو اغلب به سرقت می روند. مت جیالیکمدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Stroforge در بیانیه ای می گوید: “با عرضه محدود فلزات گرانبها بر روی زمین، ما چاره ای جز نگاه کردن به فضای عمیق برای تامین مقرون به صرفه و پایدار آنها نداریم.”

طبق گزارش Gizmodo، یک موشک SpaceX Falcon 9 در اولین ماموریت AstroFrouge که قرار است در ماه آوریل پرتاب شود، یک CubeSat پر از مواد مشابه سیارک را پرتاب خواهد کرد. این مجموعه مکعبی که توسط Orbestro ساخته شده است سعی خواهد کرد قابلیت های پالایش و استخراج مواد را در محیطی با جاذبه صفر آزمایش کند.