از کنفرانس Google I/O 2023 چه انتظاری داریم؟


بهار دیگری در راه است و علاقه مندان به فناوری بار دیگر مشتاقانه منتظر محصولات گوگل هستند کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O 2023 ارائه می دهد؛ از اندروید 14 تا تلفن هوشمند تاشو و برخی از دستگاه‌هایی که ممکن است هرگز فرصتی برای ورود به بازار پیدا نکنند و شاید فقط مجموعه کنفرانس را پر کنند.

این هفته، گوگل تاریخ رسمی کنفرانس سالانه توسعه دهندگان Google I/O 2023 را اعلام کرد. به گفته گوگل، این کنفرانس به صورت یک رویداد ترکیبی در تاریخ 10 می 2023 (18 مه 1402) در سالن آمفی تئاتر Shoreline در Mountain View، کالیفرنیا برگزار خواهد شد.

مهم ترین نکته نسبت به رویداد سال گذشته این است که کنفرانس Google I/O 2023 به مدت یک روز برگزار می شود و دیگر شاهد جلسات معمول دو تا سه روزه اضافی بعد از سخنرانی اصلی نخواهیم بود. با این گفته، همه ما منتظر اعلامیه های جدید خواهیم بود، و در اینجا نگاهی اجمالی به آنچه ممکن است در لیست اصلی کنفرانس گوگل باشد، می پردازیم.

چندین سال است که گوگل از فرصت کنفرانس Google I/O استفاده کرده تا تلاش های مستمر خود را در زمینه توسعه مبتنی بر ابزار به نمایش بگذارد. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را اعلام کرد. بنابراین احتمالا امسال گوگل با توجه به افزایش تعداد رقبا در این زمینه، تمرکز بیشتری روی موضوع هوش مصنوعی خواهد داشت. همچنین اخباری در مورد سایر محصولات گوگل از جمله سیستم عامل محبوب اندروید که کاربران روزانه بیشتری دارند منتشر خواهد شد.