از سال 2020، گوگل به دنبال ادغام هوش مصنوعی LaMDA با دستیار شخصی Assistant بوده است.


تیم گوگل در آن زمان قصد داشت ابزارهای خود را به روشی مشابه مدل GPT-2 OpenAI محدود کند. اما مدیران ارشد غول جستجوی اینترنتی پیشنهاد مذکور را رد کردند. زیرا چت بات آنها از اصول هوش مصنوعی این شرکت در مورد امنیت و اعتدال پیروی نمی کرد.

یکی از سخنگویان گوگل می گوید که چت بات این شرکت در طول سال ها به شدت مورد بررسی قرار گرفته و به دلایل مختلف از انتشار عمومی آن جلوگیری شده است. این فرد گفت: “کار ادامه یافت و همانطور که مینا داده ها و قدرت محاسباتی بیشتری به دست آورد، به LaMDA تبدیل شد.”

در آن زمان، تیم چت بات هوش مصنوعی گوگل به دنبال راه هایی برای ادغام آن با دستیار صوتی Assistant بود.

به گفته بسیاری از افرادی که از نزدیک با پروژه های هوش مصنوعی گوگل آشنا هستند، تیم نظارتی Assistant آزمایش یکپارچه سازی با LaMDA را برای ارائه پاسخ به سوالات کاربران آغاز کرده است.

گزارش امروز نشان می دهد که گوگل به دنبال راه هایی برای متعادل کردن پاسخ هایی است که فناوری چت ربات هوش مصنوعی با منابع خود ارائه می دهد.

9to5Google می نویسد که مدیران گوگل می خواهند هوش مصنوعی مولد را در نتایج ارائه شده در موتور جستجو و Assistant به گونه ای قرار دهند که باعث ناراحتی صاحبان وب سایت نشود و لینک منبع اطلاعات همیشه واضح باشد.

گوگل با معرفی چت ربات Bard سعی می کند رقیبی مستقیم برای Bing و ChatGPT جدید ایجاد کند تا پاسخ درخواست های کاربران را مستقیماً نمایش دهد. این شرکت همچنین انتظار دارد از مدل های زبان بزرگ (LLM) در سرویس هایی مانند Gmail و Google Docs استفاده کند.