از زمان انتشار Wear OS 3، گوگل سهم بازار خود را سه برابر کرده است


در کنفرانس Google I/O 2021، این شرکت با پیاده سازی ویژگی هایی که از شریک خود سامسونگ به دست آورده بود، نسخه بهینه شده Wear OS را معرفی کرد. سامسونگ همچنین سیستم عامل قدیمی تایزن را کنار گذاشت و از Wear OS 3 در ساعت گلکسی خود استفاده کرد.

طبق اطلاعاتی که گوگل در نمایشگاه CES 2023 به اشتراک گذاشته است، Wear OS 3 به این شرکت کمک کرده است تا از زمان عرضه Wear OS 3 در سال 2021، تعداد ساعت‌های Wear OS فعال را بیش از سه برابر کند.

به گفته SamMobile، پس از اینکه Wear OS 3 با سری Galaxy Watch 4 در آگوست 2021 راه اندازی شد، با Montblanc Summit 3 در ژوئن 2022 و سری Galaxy Watch 5 دو ماه بعد عرضه شد. گوگل همچنین Pixel Watch خود را با Wear OS 3 در اکتبر 2022 راه اندازی کرد. ساعت های هوشمند دیگر شرکت ها مانند Fossil Gen 6 به همراه Gen 6 Wellness Edition دارای سیستم عامل Wear OS 3 هستند.

گوگل گفت که افزایش مجموعه ویژگی‌های Wear OS 3 و تمام کارهای جدیدی که کاربران می‌توانند راحت‌تر و کارآمدتر در ساعت هوشمند خود انجام دهند، به آن‌ها کمک کرد تا کاربران Wear OS فعال‌تری داشته باشند.

این گزارش به طور خاص تاکید می کند که با Wear OS، کاربران می توانند از اپلیکیشن دوربین برای گرفتن سلفی یا استفاده از آن به عنوان دکمه شاتر در گوشی های پیکسل استفاده کنند. علاوه بر این، Google Home را می توان در ساعت هوشمند با آخرین سیستم عامل برای کنترل همه لوازم متصل استفاده کرد.

این شرکت همچنین اعلام کرد که ویژگی Fast Pair که در سال 2017 در اندروید معرفی شد، از مرز 320 میلیون اتصال در سال 2022 عبور خواهد کرد. این شامل هدفون هایی از برندهایی مانند Beats، JBL، Beats (متعلق به سامسونگ)، OnePlus و Sony است.

گوگل همچنین آمار دیگری را به اشتراک گذاشت و تاکید کرد که Nearby Share در حال حاضر در نزدیک به 3 میلیارد دستگاه در دسترس است.