اریکسون: تا پایان سال، یک میلیارد نفر به شبکه 5G متصل خواهند شد


اریکسون، سازنده تجهیزات مخابراتی، در آخرین گزارش خود می گوید تا پایان سال، یک میلیارد مشترک در سراسر جهان به شبکه 5G متصل خواهند شد. در حالی که نسل چهارم اینترنت بی سیم در اختیار بیش از پنج میلیارد مشترک بوده است. اریکسون پیش بینی می کند که رشد 4G تا پایان سال به اوج خود خواهد رسید و 5G برای جایگزینی استانداردهای ارتباطی موجود رقابت خواهد کرد. تا پایان سال 2022، نزدیک به 35 درصد از کاربران تلفن همراه در آمریکای شمالی می توانند به نسل پنجم اینترنت متصل شوند و از سرعت بسیار بالاتری نسبت به اینترنت LTE بهره مند شوند. اما به گفته اریکسون، برای استفاده از آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

اریکسون می‌گوید 25 درصد اپراتورهایی که 5G را در سطح جهانی ارائه می‌کنند، تقریباً 40 درصد بیشتر شارژ می‌کنند، و به نظر می‌رسد این یک داستان پیچیده در ایالات متحده باشد. در Verizon، که یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه و ارائه دهندگان اینترنت در جهان به حساب می‌آید، کاربران برای دسترسی به باند میانی 5G به یک طرح حق بیمه نامحدود نیاز دارند. زیرا خدمات نامحدود ارزانتر آن همان سرعت LTE را ارائه می دهد.

از سوی دیگر، تمام خدمات T-Mobile شامل 5G باند میانی نیز می شود. اما افرادی که از ابتدایی ترین طرح آن یعنی Essentials با قیمت 60 دلار در ماه استفاده می کنند، همیشه در معرض اولویت بندی داده ها خواهند بود و در صورت وجود ترافیک شبکه، سرعت کمتری دریافت خواهند کرد. در ضمن با پرداخت 85 دلار می توانند از طرح Magenta Max لذت ببرند که تاثیری بر سرعت کاربر و ترافیک شبکه نخواهد داشت.

اریکسون می گوید روند استفاده از سرعت اینترنت برای ترغیب مشتریان به پرداخت بیشتر ادامه دارد. از سوی دیگر، این قیمت ها در حال افزایش است و 24 درصد از کسانی که اینترنت 5G دارند از آن برای ترغیب مصرف کنندگان به استفاده از سرعت بالاتر و پرداخت بیشتر استفاده می کنند. بر اساس گزارش اریکسون، انتظار می رود بسیاری از کاربران بتوانند از 5G استفاده کنند، اما باید برای پرداخت هزینه این فناوری نیز آماده باشند.