ارتش آمریکا در سال 2023 از هولولنز مایکروسافت در میدان نبرد استفاده خواهد کرد


مایکروسافت در ماه اکتبر اعلام کرد که هیچ نقشه راهی برای هولولنز وجود ندارد زیرا تمرکز اصلی شرکت بر روی قرارداد نظامی بود. ممکن است این یک راز باقی بماند که چگونه غول فناوری مستقر در ردموند توانست این کار را در مدت کوتاه دو ماهه انجام دهد، به خصوص که نمی دانیم IVAS چگونه بهبود یافته است.

علاوه بر این، ارتش ایالات متحده هنوز بیانیه ای در مورد اینکه آیا IVAS تمام الزامات آن را برآورده می کند یا خیر منتشر نکرده است، اما با توجه به اینکه سربازان می توانند از آن در میدان جنگ واقعی استفاده کنند، احتمالاً به همان سطح موفقیت دست می یابد. به گفته MsPoweruser، این امر منجر به ارائه دو نسخه از هدست با نام های IVAS 1.0 و IVAS 1.1 شد که از هر کدام 5000 دستگاه در اختیار ارتش آمریکا قرار خواهد گرفت. البته هنوز تفاوت این دو مدل مشخص نیست.

اگر برنامه‌ها و گزارش‌های اخیر در مورد IVAS درست باشد، پس مایکروسافت توانسته یکی از بزرگترین موانع موجود در دستگاه هولولنز را که به دلیل اخبار منفی اخیر و نقشه راه نامشخص آینده نامشخصی دارد، برطرف کند. اسکات ایوانزنایب رئیس واحد واقعیت ترکیبی مایکروسافت، اخیراً اعلام کرد که شرکت او فقط به دنبال طراحی مناسب برای تبدیل هولولنز به محصولی معنادار است. اگر همکاری مایکروسافت با ارتش ایالات متحده به خوبی پیش برود، این شرکت می تواند بیشتر بر برنامه های بعدی خود برای نسخه های آینده هولولنز تمرکز کند.