ادامه رقابت داغ در هوش مصنوعی؛ اپرا به دنبال ادغام ChatGPT با محصولات خود است


از زمانی که ChatGPT در دسترس عموم قرار گرفت، سر و صدای زیادی در دنیای فناوری ایجاد کرد. اگرچه این چت بات در حال حاضر به عنوان یک محصول مستقل ارائه می شود، اما شرکت های مختلف در سراسر جهان به دنبال ادغام قابلیت های آن در محصولات و خدمات خود هستند. حالا به نظر می رسد که اپرا در حال آماده شدن برای استفاده از این چت بات در محصولات خود است.

به گزارش نیووین، Kunlun Tech، شرکت مادر اپرا، اعلام کرده است که از ChatGPT در محصولات خود استفاده خواهد کرد. این شرکت هنوز جزئیات زیادی در مورد تصمیم خود ارائه نکرده است و نمی دانیم که آیا این اقدام شامل مرورگر Opera نیز می شود یا خیر. علاوه بر این، مشخص نیست که اپرا چگونه از این چت ربات هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

رقابت در زمینه هوش مصنوعی به وضوح در بین غول های فناوری ادامه دارد. مایکروسافت اخیراً نسخه جدیدی از بینگ را با فناوری OpenAI ادغام کرده است و گوگل آزمایش نمونه اولیه چت ربات هوش مصنوعی Bard را آغاز کرده است. با این حال، در اولین پیش نمایش خود، بارد در ارائه یک پاسخ دقیق با مشکلاتی روبرو شد. علاوه بر این، از قبل می دانیم که شرکت چینی بایدو و همچنین علی بابا تلاش های متعددی برای حضور در حوزه هوش مصنوعی انجام داده اند.

Opera در حال حاضر 3.42 درصد از سهم بازار مرورگرها را در اختیار دارد که در مقایسه با سهم 66.39 درصدی گوگل کروم بسیار ناچیز به نظر می رسد. این شرکت قطعا به دنبال تقویت حضور خود در بازار مرورگرهای وب است و چه راهی بهتر از چت ربات هوش مصنوعی روز، ChatGPT، برای کمک به آن در دستیابی به این هدف؟