احتمالا واتس اپ یک ویژگی خبرنامه را به سرویس خود اضافه می کند


وب سایت ها و شرکت های مختلف روزانه تعداد زیادی خبرنامه را به صندوق پست الکترونیکی مشترکین خود ارسال می کنند و طیف وسیعی از موضوعات را در این ایمیل ها پوشش می دهند. ظهور SubStack به بسیاری از روزنامه‌نگاران این امکان را داد که مشاغل اتاق خبر خود را رها کرده و شغل خود را شروع کنند. بنابراین، لیست اشتراک کاربران در خدمات خبرنامه همچنان در حال افزایش است، اما همگام بودن با حتی یک چهارم آنها منجر به دریافت صدها ایمیل روزانه می شود که مشکلاتی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.

حالا به نظر می رسد که واتس اپ قصد دارد وارد دنیای خبرنامه ها شود. این پیام رسان در حال حاضر روی ساخت یک ابزار خبرنامه خصوصی کار می کند.

اپلیکیشن‌های واتس‌اپ برای ثبت‌نام در خبرنامه‌ها در حال حاضر در دست توسعه هستند و احتمالاً در به‌روزرسانی‌های آینده در دسترس خواهند بود.

به گزارش TechCrunch، واتس اپ در حال حاضر به کاربران این امکان را می دهد که پیام های مورد نظر خود را همزمان با قابلیت Broadcast برای افراد زیادی ارسال کنند. این ویژگی بسیار جذاب است زیرا می توانید مکالمه با چندین نفر را همزمان باز کنید. به نظر می رسد تفکر فعلی این پیام رسان با قابلیت خبرنامه گسترش یابد.

در حال حاضر جزئیات زیادی در مورد ویژگی خبرنامه واتس اپ در دسترس نیست و همچنین این احتمال وجود دارد که برنامه پیام رسان نظر خود را در مورد این ویژگی جدید تغییر دهد و حتی پروژه را لغو کند. حال باید دید این اپلیکیشن چه مکانیزمی را برای ورود به صنعت رو به رشد اما کوچک خبرنامه اتخاذ خواهد کرد و این اقدام چه معنایی برای شرکت مذکور دارد.

واتس اپ روزانه دو میلیارد کاربر فعال دارد. حتی اگر بخش کوچکی از این پایگاه کاربران به خبرنامه ها علاقه مند باشند، این پلتفرم می تواند در عرض یک ماه به بزرگترین توزیع کننده خبرنامه تبدیل شود. از سوی دیگر، در حال حاضر بسیاری از افراد از قابلیت Broadcast این پلتفرم برای تبلیغ خبرنامه های خود استفاده می کنند. همانطور که افراد بیشتری شروع به خواندن خبرنامه می کنند، این بازار احتمالاً رشد می کند، بنابراین برای شرکت هایی مانند Substack چیز بدی نیست.

واتس اپ می تواند با دسترسی به تمامی خبرنامه ها، تجربه ای جذاب از تعامل با این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار دهد. بنابراین، این برنامه می تواند تحلیل های پیچیده تری را برای کسانی که این خبرنامه ها را می نویسند ارائه دهد.

از طرفی واتس اپ می تواند با ارائه قابلیت خبرنامه، کاربران را مجبور به صرف زمان بیشتری در این برنامه کند. از آنجایی که این پیام رسان در حال توسعه ویژگی های تجاری جدید است، می تواند راه حلی برای ارائه خدمات بهتر به برندهای دیگر در بخش خبرنامه ها ارائه دهد.