احتمالا اپل کار روی هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را آغاز کرده است


گزارش کردن نیویورک تایمز، سیستم های تست اپل بر اساس هوش مصنوعی محصولی است که احتمالا روزی به دستیار صوتی سیری راه پیدا خواهد کرد. منابع آگاه می گویند این پروژه ها در حالی پیش می روند که اپل می داند ساختار سیری مشکلات اساسی دارد.

در کنفرانس هوش مصنوعی سالانه خود در ماه گذشته، اپل ظاهرا جزئیات مدل زبان بزرگ خود و سایر پروژه های هوش مصنوعی را به کارکنان شرکت ارائه کرد. مهندسان اپل، از جمله اعضای تیم سیری، «هر هفته» در حال آزمایش مفاهیم جدید بر اساس مدل‌های زبان هستند. این رویکرد در اپل نتیجه افزایش محبوبیت خدماتی مانند چت GPT است.

سرویس‌های جدید هوش مصنوعی مانند ChatGPT به وضوح نشان داده‌اند که دستیارهای صوتی مانند سیری و الکسا چیز زیادی برای گفتن در زمینه هوش مصنوعی ندارند.

یک مهندس سابق اپل به نیویورک تایمز گفت سیری بر اساس کدهای قدیمی است که هفته ها طول می کشد تا به روز رسانی شود تا ویژگی های ساده اضافه شود. مهندس سابق اپل می گوید که “طراحی سنگین” سیری افزودن ویژگی های جدید را بسیار دشوار کرده است. پایگاه داده سیری حاوی لیست عظیمی از عبارات به بیش از 10 زبان مختلف است که آن را شبیه یک “گلوله برفی بزرگ” می کند.