احتمالاً قیمت سری 13 شیائومی نسبت به سری 12 شیائومی افزایش قابل توجهی خواهد داشت.


گزارش های اخیر حاکی از آن است که شیائومی قصد دارد سری جدید پرچمداران خود با نام Xiaomi 13 را با قیمتی بالاتر از سری Xiaomi 12 عرضه کند. اکنون، یکی از افشاگران فناوری قابل اعتماد، DigitalChatStation، توجیهاتی را برای برچسب های قیمت بالای گوشی های پرچمدار نسل بعدی این شرکت چینی ارائه کرده است.

طبق گفته Notebookcheck، قیمت گوشی های سری 13 شیائومی نسبت به نسل قبلی این گوشی ها احتمالا 15 تا 20 درصد افزایش خواهد یافت. در حالی که شیائومی ۱۲ معمولی با قیمت ۵۱۷ دلار در چین عرضه می شود، این احتمال وجود دارد که مدل پایه نسل بعدی این دستگاه با قیمتی در حدود ۶۲۹ دلار روانه بازار شود.

چنین افزایش قیمتی در طول یک سال باعث شده تا بسیاری از مشتریان و طرفداران شیائومی در شبکه های اجتماعی شکایت کنند، زیرا سری ۱۲ شیائومی سال گذشته با مشخصات سخت افزاری بسیار قدرتمند و قیمت های فوق العاده رقابتی عرضه شد.

مقاله مرتبط:

با این حال DigitalChatStation نرخ ارز نامطلوب را یکی از دلایل افزایش قیمت نسل بعدی پرچمداران شیائومی عنوان کرده است. این افشاگر همچنین ادعا کرده است که سری 13 شیائومی با رابط کاربری MIUI 14 از قدرت سخت افزاری بسیار بالاتری نسبت به شیائومی 12 بهره مند خواهد شد. طبق شایعات و گزارش های اخیر، خانواده شیائومی 13 با تراشه پرچمدار جدید کوالکام یعنی اسنپدراگون عرضه خواهد شد. 8 Gen 2 و یک دوربین تله فوتو که با همکاری لایکا ساخته شده است. اما این توجیهات باعث نمی شود که قیمت ۷۹۹ دلاری آیفون ۱۳ را فراموش کنیم، شایان ذکر است که اپل مدل پایه آیفون ۱۴ را با همان برچسب قیمتی نسل قبلی این گوشی روانه بازار کرده است.