اجرای ویندوز 7 روی کامپیوتر با پردازنده 5 مگاهرتز و 128 مگابایت رم


NTDEV در صحبت با وب سایت TomsHardware اعلام کرد:

هنگامی که فرکانس پردازنده را زیر 50 مگاهرتز تنظیم می کنید، صفحه LogonUI بارگذاری نمی شود، بنابراین برای دسترسی به ابزار خط فرمان، مجبور شدم با ایجاد تغییرات در رجیستری و حذف تمام محتویات، سیستم عامل را در حالت شبه OOBE قرار دهم. از پوشه c:windowssystem32oobe. بارگیری نکنید.NTDEV

OOBE چیزی است که هنگام اجرای Windows Installer می بینید و منوی Start یا Windows Explorer ندارد. با این حال، خط فرمان معمولاً در حالت OOBE در دسترس است و می‌توان با فشار دادن Shift+F10 راه‌اندازی کرد.

محیط دسکتاپ که NTDEV در ویدیوی خود نشان می دهد منوی استارت ندارد و تصویر پس زمینه ای روی آن وجود ندارد. علاوه بر این، ویندوز و تم سیستم عامل بسیار ساده است. هیچ راهی برای استفاده از Aero look در این حالت وجود ندارد. این توسعه دهنده مجبور بود برای اجرای برنامه ها نام میانبر خود را در ابزار خط فرمان فراخوانی کند. او همین کار را برای راه اندازی Notepad انجام داد.

نکته جالب در مورد ویدیوی NTDEV این است که او موفق می شود چهار برنامه را به طور همزمان اجرا کند، از جمله Command Line Tool، Winver، WCPUID و Notepad، بنابراین محیط سیستم عامل تقریباً پایدار به نظر می رسد.

NTDEV اعلام کرده است که وی در واقع ویندوز 7 را با فرکانس 3 مگاهرتز اجرا کرده است، اما شرایط آن پروژه به اندازه کافی برای ساخت ویدیو مناسب نبوده است. او می گوید که در گذشته موفق شده بود ویندوز 7 را با 36 مگابایت رم اجرا کند اما استفاده از 128 مگابایت رم باعث شد سیستم بدون مشکل بوت شود. در واقع ویندوز 7 در نمونه دمو این توسعه دهنده حدود 70 مگابایت رم را اشغال می کند.

ماشین مجازی همچنین از فضای ذخیره سازی بسیار کمتری نسبت به 16 گیگابایتی که به عنوان پیش نیاز برای نصب ویندوز 7 ذکر شده بود استفاده می کرد. به گزارش NTDEV، نصب این سیستم عامل به کمتر از یک گیگابایت حافظه ذخیره سازی نیاز دارد و استفاده از فایل تصویری آن با پسوند wim حجم آن را به 350 مگابایت کاهش داده است.

اکنون NTDEV ویندوز 7 را برای سیستمی با پردازنده 5 مگاهرتز آماده کرده است. او می گوید به دنبال راه هایی برای اجرای ویندوز 10 یا حتی ویندوز 11 بر روی پردازنده ای با فرکانس کمتر از یک گیگاهرتز است. او قبلاً موفق شده بود ویندوز XP را روی سیستمی با پردازنده 1 مگاهرتز اجرا کند.

NTDEV توضیح می‌دهد که بوت کردن ویندوز 7 در سیستمی با پردازنده 5 مگاهرتز 28 دقیقه طول می‌کشد، در حالی که اجرای ویندوز XP روی رایانه‌ای مجهز به پردازنده 1 مگاهرتز حدود سه ساعت طول می‌کشد.