اتصال دسته کامپیوتر به گوشی


بازی در تلفن های همراه می تواند سرگرم کننده باشد، اما صفحه نمایش لمسی همیشه بهترین راه برای لذت بردن از آنها نیست. اگر یک گیم پد در اطراف خود دارید، می توانید آن را به گوشی خود وصل کنید و با دکمه های فیزیکی و جوی استیک آن بازی کنید. این کار علاوه بر افزایش تجربه بازی شما می تواند لذت شما را از این کار دو چندان کند.

انواع مختلفی از گیم‌پدها وجود دارد که می‌توانید روی گوشی خود استفاده کنید، مانند کنترل‌کننده‌های USB سیمی، کنترل‌کننده‌های بلوتوث بی‌سیم، و کنترل‌کننده‌های مخصوص کنسول مانند Xbox One، PS4، PS5 یا Nintendo Switch. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه هر یک از این گیم پدها را به گوشی خود متصل کنید و چه بازی هایی را می توانید با آنها انجام دهید.

اتصال کنسول بازی به گوشی

همانطور که قبلا گفتیم راه های مختلفی برای اتصال دسته بازی به موبایل وجود دارد که به دو قسمت اصلی سیمی و بی سیم تقسیم می شوند.

اتصال کنسول بازی سیمی به گوشی

اگر یک کنترلر USB دارید که روی رایانه شخصی خود از آن استفاده می کنید، می توانید از آن در تلفن همراه خود نیز استفاده کنید که برای آن به یک آداپتور مخصوص به نام کابل USB OTG نیاز دارید. این دستگاه یک دستگاه کوچک است که به شما امکان می دهد کانکتورهای USB استاندارد را به گوشی خود متصل کنید. این کابل ها به راحتی در تمامی فروشگاه های آنلاین و محلی موجود و قابل دسترسی هستند.

برای اتصال گیم پد سیمی به گوشی خود مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مطمئن شوید که یک کابل USB OTG متناسب با نوع پورت گوشی (USB-C یا micro-USB) دارید.
  • مبدل OTG را به درگاه شارژ گوشی خود وصل کنید.
  • سپس دسته مورد نظر را به طرف دیگر مبدل OTG متصل کرده و منتظر بمانید تا کنترلر توسط سیستم عامل گوشی شناسایی شود.
  • پس از انجام موفقیت آمیز عملیات شناسایی، بازی مورد نظر خود را اجرا کرده و از آن لذت ببرید!

ممکن است برخی از بازی‌ها به‌طور پیش‌فرض از کنترل‌کننده‌های USB پشتیبانی نکنند، بنابراین ممکن است لازم باشد برخی تنظیمات را تغییر دهید یا از برنامه‌های شخص ثالث برای بازی با کنترلر استفاده کنید که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اتصال گیم پد بلوتوث به گوشی

اگر یک گیم پد بی سیم بلوتوث دارید که با دستگاه های اندرویدی سازگار است، می توانید آن را بدون کابل یا آداپتور به گوشی خود متصل کنید. راحت تر و قابل حمل تر از استفاده از گیم پدهای سیمی است.

مراحل زیر را برای اتصال گیم پد بلوتوث بی سیم به تلفن همراه خود دنبال کنید:

  • بلوتوث گوشی خود را روشن کنید و مطمئن شوید که گوشی شما برای سایر دستگاه های بلوتوث قابل مشاهده است.
  • گوشی خود را روشن کرده و در حالت جفت شدن قرار دهید. این ممکن است بسته به مدل گوشی شما متفاوت باشد، اما معمولاً شامل نگه داشتن یک دکمه یا ترکیبی از دکمه ها برای چند ثانیه است تا زمانی که نور خاصی شروع به چشمک زدن کند.
  • کنسول بازی خود را از لیست دستگاه های موجود انتخاب کنید و درخواست جفت شدن را تأیید کنید.
  • پس از شناسایی و جفت شدن دو دستگاه با هم، می توانید به راحتی بازی موبایل خود را اجرا کرده و با کنترلر بازی ادامه دهید.

البته این امکان وجود دارد که تمامی بازی ها به صورت پیش فرض این روند را دنبال نکنند و باید برنامه خاصی را برای تشخیص دسته بندی بازی روی گوشی خود نصب کنید.

اتصال دسته های مخصوص کنسول به گوشی

اگر یک گیم پد مخصوص کنسول مانند Xbox One، PS4، PS5 یا Nintendo Switch دارید، می توانید از آن در تلفن همراه خود نیز استفاده کنید. این کنترلرها از فناوری بلوتوث برای برقراری ارتباط با کنسول های مربوطه خود استفاده می کنند، بنابراین تا زمانی که تلفن شما از بلوتوث پشتیبانی می کند، می توانند به راحتی با گوشی شما جفت شوند.

با این حال، اتصال این باندها به گوشی شما بسته به مدل باند و گوشی شما ممکن است به مراحل یا ترفندهای بیشتری نیاز داشته باشد. در اینجا چند دستورالعمل کلی برای هر نوع کنترلر وجود دارد:

نحوه اتصال کنترلر ایکس باکس به گوشی از طریق بلوتوث