اتحادیه اروپا یک لایحه 43 میلیارد دلاری برای حمایت از صنعت تراشه پیشنهاد کرد


صنعت فناوری همچنان با کمبود تراشه دست و پنجه نرم می کند و اروپا با بودجه هنگفتی آماده کاهش وابستگی خود به تامین کنندگان خارجی است. شورای اتحادیه اروپا به زودی با پارلمان اروپا مذاکره خواهد کرد تا تصمیم نهایی در مورد پروژه تقویت صنعت تراشه اتخاذ شود.

به گزارش TechSpot، طرحی که اروپا در نظر دارد بسیار شبیه به قانون تراشه های ایالات متحده است که چند ماه پیش نهایی شد. جو بایدنرئیس جمهور آن را امضا کرد. شورای اتحادیه اروپا که یکی از دو نهاد قانونگذاری این اتحادیه است، موضع مشترکی با پارلمان اروپا در خصوص تخصیص بودجه به صنعت چیپ دارد. هدف نهایی افزایش قدرت اتحادیه اروپا برای رقابت جدی تر در صنعت نیمه هادی است.

ایالات متحده به دنبال افزایش تولید تراشه در خاک خود با قانون چیپس است و اتحادیه اروپا احتمالاً در تلاش است تا با طرح جدید خود قابلیت های بیشتری را به صنعت تراشه خود تزریق کند. نیمه هادی ها امروزه مهمترین تجارت مبتنی بر فناوری هستند و تقریباً در هر صنعت دیگری نقش دارند.

شورای اروپا در بیانیه ای با اشاره به اهمیت تراشه ها اعلام کرد که این قطعات در طیف گسترده ای از محصولات دیجیتالی و واقعی مانند خودروها، لوازم خانگی و وسایل الکترونیکی استفاده می شوند. در حال حاضر، اتحادیه اروپا در تلاش است تا تراشه های کافی را ارائه کند. این اتحادیه با لایحه جدید خود در درجه اول به دنبال کاهش وابستگی به شرکت های آمریکایی و سایر شرکت های خارجی است.

مقالات مرتبط:

لایحه جدید اتحادیه اروپا در مجموع 43 میلیارد یورو بودجه برای پروژه های خصوصی و عمومی فراهم می کند. بخشی از این بودجه مربوط به نوآوری در ساخت تراشه و فرآیند تحقیق و توسعه است و بخشی دیگر بر افزایش سرمایه گذاری در خاک اروپا متمرکز است. اروپا همچنین بخشی از بودجه 43 میلیارد دلاری را برای نظارت بر زنجیره تامین و آمادگی برای پاسخگویی به شرایط بحرانی اختصاص می دهد.

علاوه بر لایحه جدید 43 میلیارد دلاری، شورای اتحادیه اروپا ایجاد کنسرسیوم زیرساخت تراشه اروپایی (ECIC) را پیشنهاد کرده است. این کنسرسیوم به مرجع قانونی تصمیمات و اقدامات صنعت تراشه اروپا تبدیل خواهد شد.

شورای اتحادیه اروپا تخمین می زند که ارزش صنعت تراشه تا سال 2030 به یک تریلیون دلار خواهد رسید. انتظار می رود تقاضا برای تراشه بین سال های 2022 تا 2030 دو برابر شود. در حال حاضر، 10 درصد از سهم صنعت تراشه متعلق به اروپا است. اتحاد. اتصال. اروپا با بودجه 43 میلیارد دلاری قصد دارد تا سال 2030 سهم خود را دو برابر کند.