آیفون 15 و آیفون 15 اپل احتمالا با پورت USB C متفاوتی عرضه خواهند شد


اگرچه واقعا نمی دانیم آیفون های سال آینده چه ویژگی هایی خواهند داشت، اما به طور قطع می توان گفت که این گوشی ها با پورت USB C عرضه خواهند شد. اکنون اخبار جدیدی منتشر شده است که نشان می دهد غول فناوری کوپرتینویی در آیفون های بعدی خود از دو نوع USB C استفاده خواهد کرد که یکی برای مدل های استاندارد و پلاس و دیگری برای مدل های پرو و ​​پرو پلاس در نظر گرفته شده است.

به گفته این تحلیلگر معروف، مینگ چی کومطمئناً اپل درگاه لایتنینگ معمول خود را در آیفون 15 کنار خواهد گذاشت و در نهایت مانند بسیاری از پرچمداران اندرویدی به استفاده از درگاه USB C روی خواهد آورد. جالب است که کو می گوید که سازنده آیفون در سال آینده از دو نوع پورت USB C در نسل بعدی گوشی های خود استفاده خواهد کرد. طبق گفته XDA، آیفون 15 و آیفون 15 پلاس به یک پورت USB C استاندارد با سرعت انتقال سیم برابر با کانکتور لایتنینگ فعلی مجهز خواهند شد. از سوی دیگر، انتظار می رود آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس از پورت USB C بهتری با سرعت انتقال داده بالاتر استفاده کنند. به لحاظ کواین دو مدل احتمالا از استاندارد USB 3.2 یا Thunderbolt 3 پشتیبانی خواهند کرد.

مقاله مرتبط:

با توجه به اینکه مدتی است کاربران از سرعت انتقال اطلاعات در آیفون شکایت دارند، استفاده از پورت USB C با سرعت بالاتر منطقی به نظر می رسد. کانکتور لایتنینگ اپل برای اولین بار در سال 2012 معرفی شد و جایگزین داک 30 پین قدیمی این شرکت شد. پورت لایتنینگ بسیار کوچکتر از پورت 30 پین بود و به همین دلیل استفاده از آن در دستگاه های مختلف راحت تر بود. از طرفی در آن زمان اکثر گوشی ها با پورت microUSB عرضه می شدند و این روند تا سال 2015 که USB C مورد استفاده قرار گرفت ادامه داشت.

اکنون پس از گذشت یک دهه از معرفی لایتنینگ و در حالی که اکثر محصولات الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها، اسپیکرهای هوشمند و حتی لپ تاپ ها به استفاده از USB C روی آورده اند، اپل با وجود کاستی هایی که داشت، همچنان توانست از آن در محصولات مختلفی مانند آیفون استفاده کند. پورت اختصاصی با این حال، این شرکت در نهایت با معرفی نسل بعدی گوشی های هوشمند خود، سری آیفون 15 در سال 2023، به USB C تغییر خواهد کرد.