آیفون 14 در کدام کشورها ارزان تر است؟


اپل قطعا با معرفی آیفون 14 گوشی هوشمند بسیار باکیفیت و جذابی را روانه بازار کرد اما قیمت 800 دلاری آن (بدون مالیات) باعث می شود بسیاری از مردم دنیا نتوانند این گوشی را خریداری کنند. البته قیمت گوشی های هوشمند اپل در همه کشورها یکسان نیست. در برخی از مناطق جهان می توانید آیفون 14 را با قیمت ارزان تری خریداری کنید.

قصد داریم نگاهی به قیمت آیفون 14 آنلاک شده در فروشگاه اپل و یا نمایندگی های رسمی این شرکت در کشورهای مختلف داشته باشیم. بدون شک در سرتاسر دنیا انواع مختلفی از فروشندگان وجود دارد که برخی از آنها قابل اعتمادتر از سایرین هستند اما در این مقاله از قیمت های مراکز رسمی به عنوان معیار استفاده می کنیم.

در کدام کشورها می توان آیفون 14 را با کمترین قیمت خریداری کرد؟

آیفون 14 به طور رسمی با قیمت 800 دلار در ایالات متحده به فروش می رسد. البته اگر به وب سایت اپل مراجعه کنید، مدل آنلاک شده این محصول در واقع با برچسب 829 دلار به فروش می رسد و مالیات آن در هر ایالت می تواند متفاوت باشد. به هر حال قیمت نهایی گوشی مذکور بین 875 تا 920 دلار خواهد بود و برای مقایسه قیمت پایین تری را 875 دلار در نظر می گیریم.

به گزارش Androidauthority، قیمت آیفون 14 در استرالیا نسبت به سایر کشورهای جهان ارزان تر است. زیرا دستگاه مذکور در این کشور با برچسب 848 دلار و حتی کمتر به فروش می رسد. پس از آن چین و کره جنوبی قرار دارند که پرچمدار اپل را به ترتیب با قیمت 857 و 858 دلار عرضه می کنند. تایوان و ژاپن نیز در جایگاه های بعدی این فهرست قرار دارند و قیمت آیفون 14 در این کشورها حدود 10 تا 20 دلار ارزان تر از آمریکا است.