آیفون تاشو اپل دارای شیشه محافظ ضد ترک و بسیار مقاوم خواهد بود


تصویر شماره یک پتنت اپل، شماتیک فناوری جدید این شرکت را به تصویر می کشد. همانطور که در این شماتیک مشاهده می کنید، پوشش ضد ترک از شکستن نمایشگر در هنگام خم شدن جلوگیری می کند.

اپل می گوید شکستگی صفحه نمایش اغلب در نتیجه ترک های بسیار کوچکی است که در حالت عادی قابل مشاهده نیستند. لایه محافظ اپل ترک های کوچکی را که قبلاً ایجاد شده اند از بین می برد و ایجاد شکاف های جدید را بسیار دشوارتر می کند.

در صورت تمایل اپل می تواند لایه محافظ را اصلاح کرده و مقاومت آن را افزایش دهد تا از چنین لایه ای به عنوان محافظ برای وسایل الکترونیکی استفاده شود. این قبض محافظ در برابر خط و خش و شکستگی بسیار مقاوم خواهد بود.

در توضیحات ثبت اختراع اپل می خوانیم که صفحه نمایش لمسی بین پنل نمایشگر و لایه محافظ قرار گرفته است. ضخامت لایه محافظ در محدوده 1 تا 200 میکرون و ضخامت بستر شفاف زیر لایه محافظ اصلی کمتر از 150 میکرون است.

در ماه‌های اخیر، افشاگران مختلف گفته‌اند که اپل در حال کار بر روی یک گوشی تاشو است و احتمالاً در حال کار بر روی یک دستگاه تاشو دیگر با صفحه‌نمایش 20 اینچی است. فرم فاکتور تاشو چند سال پیش به لطف سامسونگ وارد بازار موبایل شد، اما گوشی های تاشو هنوز برای عموم مردم مقرون به صرفه نیستند.

اپل ثابت کرده است که همیشه بهترین بودن را به اولین بودن ترجیح می دهد، به همین دلیل است که تا زمانی که فرم تاشو به اندازه کافی بالغ نشود، آیفونی با این طراحی نخواهیم دید. شایعات ضد و نقیض می گویند آیفون تاشو اپل در سال 2024 یا 2025 معرفی خواهد شد.